Sportas

2020.05.03 13:29

Paramos iš Vyriausybės laukianti Lietuvos futbolo federacija: mūsų situacija nuo krepšinio skiriasi

Lietuvos futbolo federacija (LFF) tikisi Vyriausybės paramos futbolui dėl koronaviruso sukeltų padarinių, vis dar svarstant, kada šalyje galėtų būti atnaujinti futbolo čempionatai.

„Labai tikiuosi, kad Vyriausybė apskritai visam sportui padės, bet tuo pačiu ir futbolui, nes futbolo klubams, varžyboms tos dotacijos ir tie pinigai yra labai reikalingi“, – BNS šią savaitę sakė federacijos generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Jo teigimu, futbolui šiuo metu aktuali finansinė parama, taip pat mokesčių atidėjimas, mokesčių sumažinimas.

LFF balandžio pradžioje kreipėsi į šalies Vyriausybę, prašydama padėti sušvelninti ekonominius padarinius šalies futbolo klubams ir aukščiausioms lygoms.

„Viso sporto problematika daugmaž panaši, bet tuo pačiu ir atskira, kadangi Lietuvos krepšinio lygos sezonas praktiškai buvo pasibaigęs, jiems buvo lengviau priimti sprendimus, o pas mus sezonai tik prasideda, A lygoje vienas turas tebuvo sužaistas“, – teigė vienas iš LFF vadovų.

„Automatiškai mūsų situacija nuo krepšinio skiriasi, dėl to atskiru kreipimusi nuo visos futbolo bendruomenės ir kreipėmės“, – pridūrė jis.

„Ministerijai svarbios visos sporto šakos“

Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė teigė, kad LFF kreipimasis gautas ir šiuo metu jį vertina Finansų ministerija.

Gavus atsakymą iš jos, ketinama klausimą svarstyti Vyriausybėje.

„Ministerijai svarbios visos sporto šakos, tarp jų – ir futbolas. Suprantame, kad dėl viruso pandemijos ne viena federacija patyrė pasekmių, todėl reikia būti supratingiems visų sporto šakų atžvilgiu“, – BNS atsiųstame komentare sakė K. Tiesnesytė.

„Kiekviena jų turi gauti finansavimą, atsižvelgiant į tai, kaip jo skyrimą numato atitinkami teisės aktai, finansinės galimybės“, – teigė ji.

Ministerijos teigimu, LFF atsiųstame rašte yra ir prašymas sukurti Lietuvos futbolo gelbėjimo fondą, kuris būtų panaudotas sporto veiklą vykdantiems sportininkams, dėl karantino negalintiems gauti pajamų.

Vyriausybės taip pat prašoma suteikti valstybes garantijas bankų paskoloms, išduotoms futbolo veiklą vykdančioms viešosioms jstaigoms, asociacijoms ir kitoms organizacijoms.

Be kita ko, prašoma ir inicijuoti Kūno kultūros ir sporto įstatymo pakeitimus, kuriais būtų numatyta galimybė ekstremalios situacijos ar karantino šalyje metu klubams sumažinti kontraktuose sulygtą atlygį mažinti karantino laikotarpiui iki 30 procentų.

Lietuvoje dėl koronaviruso grėsmės kovo 16 dieną paskelbtas karantinas, taip pat sustabdytos ir sporto varžybos.

Lietuvos futbolo kovas ruošiamasi atnaujinti praėjus trims savaitėms po karantino pabaigos. Kol kas karantinas galioja iki gegužės 11 dienos.