Sportas

2015.10.18 14:12

Paaiškėjo Europos futbolo čempionato atkrintamųjų varžybų poros

DELFI.lt 2015.10.18 14:12

Sekmadienį Šveicarijos Nyono mieste ištraukti 2016 metų Europos vyrų futbolo čempionato atkrintamųjų varžybų burtai. Atrankos turnyro grupių etape trečias vietas užėmusias aštuonios rinktinės suskirstytos į keturias poras.  

Burtai lėmė tokias atkrintamųjų varžybų poras:

Ukraina - Slovėnija
Švedija - Danija
Bosnija ir Hercegovina - Airija
Norvegija - Vengrija

Rinktinės šiame paskutiniame atrankos etape sužais po dvejas rungtynes - namuose ir išvykoje. Pirmos šių porų komandos pirmąsias rungtynes žais namuose. Pirmieji mačai bus žaidžiami lapkričio 11-13 dienomis, atsakomieji - lapkričio 15–17 dienomis.

Rinktinės prieš burtus pagal reitingą buvo suskirstytos į dvi grupes. Į pirmąją skirstytų komandų grupę pateko Bosnija ir Hercegovina, Ukraina, Švedija bei Norvegija.

Burtus traukė Dominique'as Rocheteau, su Prancūzijos nacionaline futbolo rinktine laimjęs 1984 metų Europos čempionatą.

2016 m. Europos pirmenybėse Prancūzijoje dalyvaus 24 rinktinės. Turnyro šeimininkai prancūzai buvo atleisti nuo atrankos varžybų ir iškart pateko į pagrindinį etapą. Dėl 23 kelialapių kovojo 53-ios Senojo žemyno komandos, suskirstytos į devynias atrankos grupes.

Dvi geriausios grupių rinktinės ir sėkmingiausiai pasirodžiusi tarp trečioje pozicijoje likusių ekipų iš karto žengė į UEFA EURO-2016 (birželio 10 – liepos 10 d.). Tai: Islandija, Čekija, Anglija, Austrija, Šiaurės Airija, Portugalija, Ispanija, Šveicarija, Belgija, Velsas, Italija, Vokietija, Lenkija, Albanija, Rumunija, Rusija, Slovakija, Kroatija ir Turkija.

Europos futbolo čempionato finalinio etapo grupių sudėtys paaiškės gruodžio 12 dieną.