Naujienų srautas

Sportas2020.05.01 15:34

Imamasi atsargumo priemonių: Kauno maratono dalyviai varžysis nuotoliniu būdu

LRT.lt 2020.05.01 15:34

Bėk vienas, bet varžykis su kitais – tokią alternatyvą bėgimo entuziastams siūlo „Agathum Kauno maratonas“. Norint apsaugoti dalyvius bei atsižvelgiant į Vyriausybės nurodymus dėl masinių renginių ribojimo, svarbiausią Kauno bėgimo renginį nuspręsta daryti nuotolinį, pranešama žinutėje žiniasklaidai.

„Įvertinę esamą situaciją, matome, kad padaryti tokio masinio renginio, kokį darydavome įprastai, šiemet nepavyks, todėl nusprendėme dėl dalyvių saugumo ir dėl Vyriausybės reikalavimų, kad tą saugumą užtikrinti, daryti nuotolinį bėgimą. Dalyviai gali bėgti nebūtinai Kaune, bet ir būdami kitame mieste, kaime, miške ar bet kur kitur. Dalyvis pats pasirenka, ar nori bėgti ryte, ar vakare, kurią dieną, nes laikotarpis, kada reiks bėgti, tęsis savaitę – birželio 1-7 dienomis“, – pasakojo „Kauno maratono“ direktorius Regimantas Tarasevičius.

Dalyviai savo pasirinktos distancijos laiką galės užfiksuoti bet kokia programėle – „Strava“, „Endomondo“, „Polar Flow“ ar bet kuria kita. Nufotografavę rezultatą jį turės įkelti, prisijungę prie dalyvio profilio kaunomaratonas.lt svetainėje.

„Pasibaigus renginiui, darysime konkursą ir jame dalyvaus visi finišavę dalyviai, kurie pretenduos į rėmėjų prizus, dovanas. Beje, iki gegužės 1 d. užsiregistravusiems dalyviams, dar kartą registruotis į nuotolinį bėgimą nereikės, jų registracija jau perkelta“, – sakė R.Tarasevičius.

Didžiausio vasaros bėgimo organizatorius tikisi, kad iki birželio karantino sąlygos bus dar palengvintos ir Kauno Rotušės aikštėje bus galima padaryti nors minimalią šventę dalyviams.

„Tikimės, kad pavyks Rotušės aikštėje padaryti ir minimalią šventę tiems, kurie norės įveikti tradicines Kauno maratono trasas. Jos yra žinomos daugumai dalyvių, iš socialinių tinklų matėme, kad kai kas jomis bėgo dar balandžio 26-ąją, kada buvo numatytas Kauno maratonas iš pradžių“, – teigė R.Tarasevičius.

Renginio generalinio rėmėjo „Agathum“ vadovas Algirdas Pukis palaiko organizatorių idėją maratoną vykdyti nuotoliniu būdu.

„Tenka imtis kažkokių kitų priemonių, kad žmonės, kurie ruošėsi, sportavo, galėtų sudalyvauti. Su organizatoriais bandome rasti būdų, kaip išspręsti šią situaciją ir suteikti galimybę bėgti. Kadangi negalimi žmonių susibūrimai, nusprendėme daryti vadinamą nuotolinį bėgimą – žmonės gali bėgti atskirai savo trasose arba netgi Kauno maratono trasa, bet ne ratu, ne vienu masiniu startu, o startuodami atskirai. Pagal esamas galimybes, maksimaliai stengsimės, kad bėgimas būtų kuo įdomesnis“, – pažadėjo A.Pukis.

Beje, visi dalyviai prisidės ir prie kilnaus tikslo: AB „Agathum“ 25 proc. startinio mokesčio sumos nuo kiekvieno nuotolinio Kauno maratono dalyvio skirs ypač reikalingai paramai.

„Lietuvoje yra sunkus momentas ir mes, kaip generalinis Kauno maratono rėmėjas, norime prisidėti prie to sunkumo pasekmių mažinimo. Visiems dalyviams pagaminsime specialias veido kaukes, kad bėgti būtų saugu. Taip pat prisidėsime prie koronaviruso paveiktų sričių paramos. Nuo kiekvieno dalyvio, kuris bėgs bėgime, mes 25 proc. jo startinio mokesčio sumos paaukosime keturioms organizacijoms, kurios kovoja su iškilusiomis problemomis“, – sakė A.Pukis.

Kiekvienam finišavusiam nuotolinio Kauno maratono dalyviui atiteks išskirtinis atminimo medalis, 42,195 km distanciją įveiksiantiems bėgikams – dar ir marškinėliai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi