Sportas

2020.05.01 08:05

Ekspertai vis garsiau ragina atsisakyti planų šiemet surengti F-1 lenktynes

LRT.lt2020.05.01 08:05

Buvęs „Pirelli“ sporto skyriaus vadovas Paulas Hembery stojo į Bernie Ecclestone‘o bei Maxo Mosley pusę ir taip pat ragina atsisakyti minčių šiemet surengti „Formulės-1“ lenktynes, rašo f-1.lt.

„F-1 šiuo metu atrodo beviltiškai. Ar visos tos kalbos apie planus surengti lenktynes tik dėl akcininkų ir akcijų biržos?“, - teigė P. Hembery, reaguodamas į F-1 vadovo Chase‘o Carey planus šiemet surengti 15-18 lenktynių.

„Kai visas pasaulis yra karantine, niekas negali suprasti ar prognozuoti kokia bus situacija po mėnesio, F-1 skelbia planus pradėti sezoną liepos mėnesį. Nors sportas susiduria su didžiuliais finansiniais iššūkiais, reikėjo skelbti ne apie sezono pradžią, o apie jo atšaukimą.

„F-1 yra daugiatautis sportas. Net ir pakoregavus lenktynių savaitgalio formatą, į lenktynes turėtų atvykti tūkstančiai žmonių iš įvairių pasaulio šalių. O juk taip neseniai vos pavyko išsisukti Australijoje. Daugelio šalių atstovai aiškiai pasakė, kad sienų atidarymas iš dalies priklausys nuo to, kada pavyks sukurti vakciną. Akivaizdu, kad mums dar labai toli iki to. Galbūt F-1 žino, kad nėra jokios vilties šiemet surengti lenktynes. Galbūt“, - teigė jis.

P. Hembery, kaip ir B. Ecclestone‘as, mano, jog F-1 gali pasinaudoti dabartine situacija ir susikurti tvirtesnį pagrindą ateičiai.

„Šiai situacijai suvaldyti reikės gero vadovo, kūrybingų sprendimų, radikalios mąstysenos bei tvarkaraščio, kuris būtų sudarytas atsižvelgiant į egzistuojančius apribojimus pasaulyje. Kadangi iki šiol nėra pasirašyta nauja „Konkordo“ sutartis, 2021 m. sezonui F-1 neturi nė vieno dalyvio. Taip pat nereiktų pamiršti rizikos, kad automobilių gamintojai gali pasitraukti. Žinant dabartinę situaciją, išlaidos F-1 čempionate jiems dabar tikrai nėra prioritetas.“

„Renault“, siekdama įveikti krizę, prašo valdžios paramos. Ši situacija bus dar blogesnė prieš jai pagerėjant. Ne tik visas pasaulis, bet ir F-1 turi susitvarkyti su šiuo nauju scenarijumi. Bet iš tokios krizės galima pasimokyti ir padaryti ką nors gero. Galima sukurti finansiškai stabilesnį čempionatą, kuris būtų patrauklesnis žiūrovams. Bet tam pasiekti prireiks didelių kiaušinių ir vizijos. Lengva nebus, toli gražu, bet veiksmų reikia imtis dabar“, - svarstė pašnekovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.