Naujienų srautas

Sportas2020.04.30 23:19

Neįtikėtino masto Rusijos sportininkų mėginių tyrimą atlikusi WADA paskelbė „Operacijos LIMS“ rezultatus

LRT.lt 2020.04.30 23:19

Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA) ketvirtadienį paskelbė užbaigusi 298 Rusijos atletų mėginių, per vargus gautus iš laboratorijos Maskvoje, tyrimus ir jų rezultatus nusiuntusi atitinkamų sporto šakų federacijoms, kurios imsis tolimesnių veiksmų.

WADA atliktas tyrimas buvo pavadintas kodiniu pavadinimu „Operacija LIMS“. Tyrimą atliko nepriklausoma agentūros Žvalgybos ir tyrimų (I&I) komisija, kuri tyrė iš Maskvoje esančios laboratorijos atsiųstus sportininkų mėginius.

Metus trukusį tyrimą apsunkino atsakingi asmenys Rusijoje, kurie iš pradžių atsisakė WADA atstovams suteikti prieigą prie Maskvos laboratorijos Informacijos valdymo sistemos (LIMS). Vėliau buvo atskleista, kad dalis iš laboratorijos gautų duomenų buvo suklastoti.

Po šių įvykių Rusija sulaukė didelių nemalonumų. Praėjusių metų gruodžio mėnesį Lozonoje susirinkęs WADA vykdomasis komitetas paskelbė, kad Rusijai ketverius metus draudžiama dalyvauti svarbiausiose pasaulio sporto varžybose. Rusijos atstovai tokį sprendimą apskundė Sporto arbitražo teismui (CAS).

Ketvirtadienį WADA išplatiname pranešime pažymėta, kad iš 298 ištirtų Rusijos atletų mėginių tiek kiek daugiau nei pusė – 153 – nebuvo paveikti minėto suklastotų duomenų proceso.

Kiekvieno iš 298 mėginių atlikto tyrimo medžiaga buvo išsiųsta 28-ioms antidopingo organizacijoms, 27-ioms tarptautinėms sporto šakų federacijoms bei vieno stambaus sporto renginio vadovybei.

„Tai buvo pats sunkiausias ir pats sudėtingiausias tyrimas antidopingo srities ir WADA organizacijos istorijoje, – WADA išplatintame pranešime cituojamas organizacijos vadovas Witoldas Banka. – Buvo atliktas didžiulis darbas, kurio metu ištirta tūkstančiai mėginių, surinkta 24 terabaitai informacijos. Šis tyrimas palietė šimtus sportininkų iš 28 organizacijų. Dabar jau matome rezultatus.“

W. Banka pridūrė, kad WADA inicijuojamas tyrimas tęsis ir toliau: „Tai nėra kelio pabaiga. Reikia atlikti papildomų tyrimų iš mėginių, kurios gavome iš laboratorijos Makskvoje“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi