Sportas

2020.04.30 20:02

„Žalgirio“ vadovas Motiejūnas – apie keistą Eurolygos poziciją bei sąlygas sezono pratęsimui

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.04.30 20:02

Eurolygos vadovybė toliau ieško visų įmanomų variantų užbaigti sustabdytą 2019–2020 m. sezoną, o Kaunas lygos vadovų planuose išlieka vienu iš keturių Europos miestų, kuriame galėtų būti užbaigtas sezonas.

Susiaurintame miestų kandidatų sąraše dar yra įvardinti ir Atėnai, Belgradas ir Kelnas. Pasirinkus Lietuvą, kovos, kaip jau buvo skelbta anksčiau, vyktų dvejose – „Žalgirio“ ir Vilniaus „Siemens“ – arenose.

„Žalgirio“ klubo direktorius ir „Žalgirio“ arenos vadovas Paulius Motiejūnas portalui LRT.lt tvirtino, kad toliau vyksta kalbos su Eurolygos vadovais, kurie savo galimo pasirinkimo kriterijų nėra atskleidę.

„Skaičiau naujienas apie galimas sezono pratęsimo vietas. Eurolyga pasirinkusi poziciją neatskleisti, su kuo yra vedamos derybos. Tokia pozicija man yra gana keista, tačiau toks yra vadovybės pasirinkimas. Iš mūsų pusės vyksta intensyvūs darbai. Renkame informaciją ir ja patys keičiamės. Eurolyga renka informaciją iš visų klubų, ne tik mūsų. Analizuojame galimybę pratęsti sezoną Lietuvoje, – teigė P. Motiejūnas.

Eurolyga nėra oficialiai paskelbusi kriterijų, pagal kurios bus pasirinkta vieta sezono pratęsimui. Jie laikosi neutralios pozicijos. Įsivaizduoju, kad be įvardintų miestų gali būti ir kitų, su kuriais yra vedamos derybos, pavyzdžiui, Turkijos miestai.“

LRT.lt žiniomis, liepos 4–26 dienomis būtų sužaisti likę 6 reguliariojo sezono turai bei surengtas finalo aštuoneto turnyras, po kurio paaiškėtų 2019–2020 m. sezono čempionas. Likusios reguliariojo sezono rungtynės, jeigu Eurolygos vadovybė nuspręstų sezoną užbaigti Lietuvoje, būtų žaidžiamos vieną dieną organizuojant tris susitikimus Kaune, kitą dieną – Vilniuje.

„Šiuo atveju svarbiausia aspektas, kokia yra situacija su virusu šalyje, kokia yra valdžios pozicija. Vėliau žiūrima į finansinį aspektą. Mes kalbamės, diskutuojame ir žiūrime į kitų lygų pavyzdžius. Vienur bus norima testuoti žaidėjus kiekvieną dieną, todėl iškyla klausimas, kiek reikės testų ir panaišiai.

Visi puikiai supranta, kad yra įsipareigojimai televizijai ir rėmėjams, bet reikia omenyje turėti ir visas sezono pratęsimo išlaidas – žaidėjų apsaugą bei kitas sritis. Jeigu pinigų bus išleista daugiau nei uždirbta, tokiu atveju sezoną geriau yra visiškai nutraukti“, – LRT.lt tvirtino P. Motiejūnas.

Tuo metu „Žalgirio“ klubo vadovas tikisi, kad šalyje sušvelninus paskelbto karantino sąlygas, komandos žaidėjai jau galės sugrįžti į treniruotes.

„Galvojame, kad nuo pirmadienio krepšininkai jau galėtų sugrįžti į treniruočių procesą. Aišku, nekalbame apie komandinį krepšinį ar kontaktą tarp žaidėjų. Tiesiog norėtume, kad žaidėjai galėtų bent paliesti kamuolį. Dar tikrai neaišku, kada galėsime žaisti kontaktinį krepšinį treniruotėse“, – pasakojo „Žalgirio“ klubo direktorius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.