Naujienų srautas

Sportas2020.04.30 18:59

Klubų vadovai bei krepšininkų agentai spaudžia NBA vadovybę nutraukti sezoną

LRT.lt 2020.04.30 18:59

NBA lygos vadovybė toliau siekia pratęsti dėl koronaviruso grėsmės sustabdyto 2019–2020 m. sezono kovas, tačiau toks planas su kiekviena prabėgančia diena sulaukia vis mažesnio pritarimo iš klubų vadovybės ir žaidėjų agentų rato, skelbia „NBC Sports“.

Žurnalistas Jabari Youngas skelbia, kad anonimiškai kalbinti komandų vadovai jaučia vis didesnį spaudimą bei yra suerzinti dėl to, jog lygos vadovybė pateikia mažai informacijos apie ateities planus. J. Youngo teigimu, komandų vadovai spaudžia NBA, kad sezonas nebūtų pratęstas ir būtų galima dirbti ties 2020–2021 m. sezono planais.

NBA poziciją suprantama – ant kortos pastatyta milijardai JAV dolerių, kurie būtų prarasti, jeigu sezonas nebūtų pratęstas. NBA kiekvienais metais lygos klubams padalina 2 milijardus JAV dolerių, kuriuos gauna iš ESPN ir „Turner Sports“ kompanijų už parduotas transliacijų teises. Klubai taip pat gauna pajamų už sutartis su regioniniais sporto transliacijų kanalais.

Jeigu NBA sezoną bus nuspręsta pratęsti organizuojant tik atkrintamųjų varžybų etapo kovos, nežaidžiant likusių rungtynių reguliariajame sezone, tokiu atveju nukentėtų komandos, nepatenkančios į atkrintamąsias. Iš kitos pusės, šios komandos išvengtų išlaidų, susijusių su sezono pratęsimu.

Nepaisant didžiules pinigų sumas siekiančių televizijos transliacijų kontraktų, NBA klubai toliau patiria nuostolius. Vienas iš neįvardintų klubų vadovų tvirtino, kad vienas iš Vakarų konferencijos klubų šį sezoną jau prarado 50 milijonų JAV dolerių ir visiškai nenori pratęsti sezono.

Klubų savininkai nuostolius bando sumažinti mažindami žaidėjų atlyginimus. NBA ir lygos žaidėjų asociacija sutarė, kad nuo gegužės mėnesio krepšininkai gaus 25 procentais mažesnį mėnesį uždarbį. Klubų savininkai nenori toliau patirti nuostolių, kai sezonui sustojus nėra jokių papildomų pajamų šaltinių.

„Klubų savininkai klausia – jeigu pratęsime sezoną, iš kur gausime pajamų, kurios padengs mūsų pratęsto sezono išlaidas?, – pasakojo vienas iš komandų vadovų. – Jie lygina ir žiūri, kokios yra galimos išlaidos ir potencialios pajamos. Iš kur ateis tos pajamos?“

Lygos komisaras Adamas Silveris spaudimo dėl sezono užbaigimo sulaukia ir iš žaidėjų agentų.

„Esu nustebintas A. Silverio pozicijos, nes jis visada stengiasi elgtis atsakinga ir siekia priimti teisingą sprendimą“, – tvirtino vienas iš neįvardintų agentų.

Žaidėjų atstovai taip pat garsiai klausia, kodėl lyga toliau vilkina savo sprendimus, nors visi ženklai rodo, kad sezoną protingiausia būtų nutraukti. NBA lygai dar reiktų išspręsti daug teisinių klausimų, susijusių su žaidėjų kontraktų terminais.

Jeigu NBA vadovybei ir pavyktų išspręsti šį klausimą, dar lauktų iššūkiai derantis su valdžios atstovais.

Šią savaitę „New York Times“ kalbintas daktaras Anthony Fauci, dirbantis JAV prezidento patarėju sveikatos apsaugos klausimais, abejojo, ar šiais metais profesionalios lygos galės pratęsti sezono kovas.

„Jeigu negali garantuoti visiško saugumo, tokiu atveju turi nuryti karčią piliulę ir pripažinti, kad šiais metais sezonas pratęstas nebus“, – kalbėjo specialistas.

Dar po balandžio 17 dieną surengtos NBA ir klubų savininkų vaizdo konferencijos A. Silveris minėjo, kad visos šalys siekia išsaugoti sezoną ir tokį iššūkį netgi pavadino „pilietine pareiga“. Visgi NBA taip pat nori išgelbėti ir savo biudžetą, kuriame, nepratęsus sezono, atsirastu didžiulė skylė.

Sporto marketingo specialistas Marty Conway įvertino, kad NBA prarastų apie vieną milijardą JAV dolerių, jeigu sezonas nebus pratęstas. NBA veiksmai rodo, kad toks praradimas lygai būtų per didelis.

Lygos vadovybė planuoja, kad sezonas galėtų būti pratęstas liepos mėnesį. Į rungtynes nebūtų įleidžiami žiūrovai.

Ilgametę patirtį sporto transliacijų versle turintis Nealas Pilsonas, kalbintas „NBC Sports“, kvestionavo lygos vadovybės poziciją.

„Lyga praktiškai sako: „eikite ir rizikuokite užsikrėsti virusu, kol mes susirinksime televizijos transliacijų pinigus“. Ar gegužės 1-ąją ar birželio 1-ąją turėsime pakankamai informacijos, kad galėtume planuoti televizijos transliacijų pradžią liepos 1-ąją ar rugpjūčio 1-ąją? Aš tikrai abejoju, kad per kitas 30 ar 60 dienų turėsime daugiau informacijos“, – aiškino N. Pilsonas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi