Sportas

2020.04.30 15:02

Futbolas grįžta: A lygos komandos jau gali treniruotis įprastai

LRT.lt2020.04.30 15:02

Vis švelnėjant karantino sąlygoms Lietuvoje, palankių žinių sulaukė ir A lygos klubai – jei prieš tai jie galėjo treniruotis vos dviejų žmonių grupėmis, tai, pagal naujausią nutarimą, dabar grupėms dydžio apribojimai nebetaikomi.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija praneša, kad visiems sportininkams leidžiama treniruotis atviruose sporto aikštynuose, jei 1 sportininkui tenka 10 kvadratinių metrų ir tarp sportininkų ar jų 2 asmenų grupių išlaikomas ne mažesnis negu 10 metrų atstumas.

Nuo balandžio 30 d. šie ploto ir atstumo ribojimai netaikomi sportininkams, įvykdžiusiems atrankos į olimpines ir paralimpines žaidynes reikalavimus, olimpinių rinktinių kandidatams, sportininkams, besirengiantiems kurčiųjų, pasaulio ar Europos čempionatams, nacionalinių rinktinių ar kitų komandinių sporto šakų turnyrams (lygoms). Išvardyti sportininkai gali treniruotis ir didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, o tai galioja ir A lygos klubams.

Tuo metu, kai nesportuoja, sportininkai turi dėvėti veido kaukes ar apsauginius skydelius. Rekomenduojama naudotis asmenine įranga ir sporto priemonėmis. Pasinaudojus įranga, ją būtina dezinfekuoti.

Treneriai, medicinos darbuotojai, kitas personalas turi laikytis 2 metrų atstumo vienas nuo kito. Jie taip pat privalo dėvėti apsaugines veido kaukes, respiratorius ar skydelius. Nerekomenduojama atvykti į darbą tiems darbuotojas, kurie yra 60 metų ir vyresni. Pašaliniai asmenys į sportavimo vietą nebus įleidžiami.

Ir sportininkams, ir personalo darbuotojams, vos tik atvykus į treniruočių vietą, būtina pamatuoti temperatūrą. Prie sportavimo vietos turi būti dezinfekavimo priemonės, galimybė nusiplauti rankas, pateikiama higienos informacija apie rankų dezinfekavimą, čiaudėjimo etiketą ir kt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.