Sportas

2020.04.28 16:30

Saulius Mikoliūnas prieš A lygos sugrįžimą nori visuotinio futbolininkų testavimo: viduje būtų ramiau

Pirmadienį geriausių Lietuvos futbolo klubų Marijampolės „Sūduvos“ ir Vilniaus „Žalgirio“ žaidėjai po mėnesio pertraukos ir vėl susitiko treniruotėse ir pajuto ilgų perdavimų džiaugsmą. Laikydamiesi visų saugumo reikalavimų jie pradėjo dirbti mažomis grupelėmis. „Žalgirio“ kapitonui Sauliui Mikoliūnui pasimatyti ir pajuokauti su komandos draugais buvo tikra atgaiva: „Mūsų sportas yra komandinis. Viso to dalis yra atmosfera rūbinėje ir juokeliai. Tikrai yra smagu vėl susimatyti.“

„Žalgirio“ žaidėjams dar automobiliuose sveikatos specialistai pamatuoja temperatūrą ir tik įsitikinus, kad nei vienas nekarščiuoja, jie gali traukti į Senvagės gimnazijos stadioną, kur ir prasitęsė bekontaktės treniruotės. Į savo namų, LFF stadioną, žalgiriečiai grįžti negali, nes jame yra keičiama dirbtinė danga.

Vilniaus „Žalgirio“ klubas pirmadienį ne tik sugrįžo į aikštę, bet ir atliko manevrą A lygos virtualiuose kabinetuose. Sostinės klubas pateikė pasiūlymą šalies čempionatą atnaujinti jau gegužės viduryje. Tam nepritarė kiti klubai, todėl A lygos atnaujinimas ir toliau planuojamas praėjus trims savaitėms nuo karantino Lietuvoje pabaigos.

S. Mikoliūnas pripažįsta, kad „Žalgiris“ šiuo metu turi pranašumą prieš principinę varžovę Marijampolės „Sūduvą“, kurios legionieriai išsiskirstė į gimtines: „Norisi, kad tas čempionatas vėl kuo greičiau prasidėtų. Kiti klubai atsisakė, nes dauguma jų legionierių yra išvykę į namus. Jiems sugrįžtant į Lietuvą reikės dvi savaites karantinuotis. Jie užtruks, kol vėl pradės kartu dirbti. Dėl to klubai ir priešinasi, o mūsų visi žaidėjai karantino metu buvo Lietuvoje.“

Tačiau pats 35-erių saugas prieš atnaujinant A lygos čempionatą norėtų, kad visi žaidėjai atliktų koronaviruso testą: „Aš manyčiau, kad prieš pradedant čempionatą, reiktų prasitestuoti visiems žaidėjams. Įsitikinti, kad tikrai neserga.“

– Kokio intensyvumo buvo atnaujintos treniruotės? Ką galima nuveikti tokiomis sąlygomis?

– Susirinkus po tokios ilgos pertraukos, manau, kad ir negali dar būti labai intensyvus darbas. Pratimai su daug kontakto būtų net pavojingi traumų atžvilgiu. O šiaip buvo lavinami techniniai elementai, perdavimai, vienas kito pajautimas ir kamuolio. Buvo laikomasi atstumo. Treneriai buvo viską apgalvoję ir tam pasiruošę. Ilgai netruko viskas.

– Kiek svarbu yra tiesiog vėl pamatyti komandos draugus?

– Iš tikrųjų, labai pasiilgome vienas kito ir gyvo bendravimo. Tikrai buvo džiugu vėl visus pamatyti gyvai – veidus, šypsenas, šiek tiek pajuokauti. Sėdėjimas namuose vis tiek atsibosta, nors ir džiaugiesi šeima. Norisi ir draugus pamatyti. Tuo labiau, kad mūsų sportas yra komandinis. Viso to dalis yra atmosfera rūbinėje ir juokeliai. Tikrai yra smagu vėl susimatyti.

– Vilniaus „Riterių“ klubas paskelbė, kad tokio formato treniruočių nedarys ir lauks, kol bus galima atlikti treniruotes 11 prieš 11. Anot jų, kol kas treniruotis nesaugu. Ar pats jaučiatės saugus tokiose treniruotėse?

– Aš manau, kad tokios treniruotės yra saugios ir geras sprendimas. Vis tiek tai yra grynas oras. Suprantu, jei būtų uždarose patalpose, o čia viskas gryname ore ir nėra jokio kontakto. Nemanau, kad tai yra rizikinga. Juo labiau, kad visi žaidėjai laikėsi karantino, nevaikščiojome po viešas vietas. Kiekvienas buvo saviizoliacijoje ir treniravosi individualiai. Nesinori tikėti, kad kažkuris iš žaidėjų yra užsikrėtęs. Kažkaip labai ramiai į visą šitą procesą reaguoju.

– Galima sakyti, kad pilnai laikotės karantino namuose?

– Važiuojame tik į maisto prekių parduotuvę vieną kartą per savaitę. Užsipirkdavome maisto visai šeimai savaitei. Laikydavomės visų būtinų apsisaugojimų priemonių, o daugiau niekur nevažiuojame. Buvome namuose.

– Jūsų klubas išreiškė norą atnaujinti čempionatą jau gegužės viduryje, bet kiti klubai tam nepritarė. Kodėl „Žalgiris“ nori tokio greito sugrįžimo?

– Norisi, kad tas čempionatas vėl kuo greičiau prasidėtų. Mūsų klubas turi savo požiūrį, o kiti klubai atsisakė, nes dauguma jų legionierių yra išvykę į namus. Jiems sugrįžtant į Lietuvą reikės dvi savaites karantinuotis. Jie užtruks, kol vėl pradės kartu dirbti. Dėl to klubai ir priešinasi, o mūsų visi žaidėjai karantino metu buvo Lietuvoje. Todėl mūsų situacija yra kitokia.

– Ar bendraujate su legionieriais, kurie liko Lietuvoje? Kaip jiems sekasi ištverti karantiną?

– Aišku, kad jie norėjo grįžti pas šeimą tokiu momentu, bet kitose šalyse nebuvo taip saugu. Mano manymu, mes tikrai neblogai tvarkomės su koronavirusu. Čia nėra tokio didelio užsikrėtimų augimo kaip kitose šalyse. Aišku, kad legionieriams yra sunku. Ypač tiems, kurie turi šeimas. Dabar jie turi daugiau nei mėnesį laiko sėdėti vieni užsidarę tarp keturių sienų. Nėra lengva.

Man viskas daug paprasčiau, nes turiu didelę šeimą. Nebuvo taip liūdna kaip kitiems. Gyvenu netoli Vilniaus nuosavame name. Čia aplinkui miškai, tai yra vietos pabėgioti, su vaikais pažaisti kieme.

– Prieš sustabdant čempionatą Vilniaus „Žalgiris“ sezoną pradėjo įspūdingai. Iškovota Supertaurė ir pergalė 4:0 prieš „Panevėžį“. Apmaudu, kad sustojo varžybos po tokios geros sezono pradžios?

– Tikiuosi, kad mes nesustosime. Juk žaidėjai išliko tie patys, kolektyvas tas pats ir niekas nepasikeitė. O karantinas palietė visus klubus taip pat. Visiems bus vienodos sąlygos.

– Turėjote laiko apsiprasti su nauju komandos treneriu Aleksejumi Baga. Kaip apibūdintumėte jo filosofiją?

– Kiekvienas treneris yra individualus. Jis turi savo filosofiją ir žaidimo braižą, bet tik atėjęs kažko labai naujo ir išskirtinio nekuria. Yra tik tam tikri aspektai. Kas man patinka, kad jis yra jaunas ir ambicingas treneris – ištroškęs pergalių ir trofėjų. Matosi ta ugnelė.

– LFF prezidentas Tomas Danilevičius paragino žaidėjus ir klubus sėsti prie derybų stalo bei kartu spręsti finansinius klausimus. Kaip jie sprendžiami Vilniaus „Žalgiryje“?

– Yra vidinės mūsų klubo taisyklės ir mes negalime jų afišuoti. Tai sprendžia žaidėjai su komandos vadovybe. Galutinis sprendimas dėl konkrečių skaičių dar ir nėra priimtas, bet mes suprantame, kad reikės kažkiek aukotis. Tai yra suprantamas dalykas. Labai ramiai į visą tai žiūriu. Matome, kokia situacija dedasi visame pasaulyje, kokius finansinius nuostolius patiria klubai. Mes, žaidėjai, į tai suprantingai žiūrime.

– Kada jūs įsivaizduojate atnaujintą Lietuvos čempionatą ir koks jis turėtų būti?

– Viskas priklauso nuo to, kokia bus situacija šalyje su COVID-19. Jeigu viskas stabilizuosis, tai gal žmonėms nebereiks taip bijoti šito dalyko ir pradėsime gyventi normalų gyvenimą. Tiek mes, tiek žiūrovai, kurie galėtų ateiti į rungtynes. Jeigu kai karantinas baigsis, neatsiras naujų susirgimų, tai po trijų savaičių atsinaujins čempionatą. Aišku, reikia stebėti situaciją, kaip viskas klostysis.

– Didžiųjų futbolo lygų atstovai jau kalba apie privalomą žaidėjų testavimą prieš atnaujinant čempionatus. Vokietijoje kalbama net apie futbolininkų testavimą prieš kiekvienas rungtynes. Kokio pasitikrinimo norėtų Lietuvos žaidėjai?

– Aš manyčiau, kad prieš pradedant čempionatą, reiktų prasitestuoti visiems žaidėjams. Įsitikinti, kad tikrai neserga. Prieš kiekvienas rungtynes, tai gal nereikėtų. To būtų per daug. Bet prieš čempionatą reiktų išsitirti, kad viduje galėtume būti ramūs ir negalvoti, kad tu čia gal gali būti užsikrėtęs.