Sportas

2020.04.28 10:52

Nyderlandų politiko nuomonė: sprendimas nutraukti šalies čempionatą dar gali būti atšauktas

LRT.lt 2020.04.28 10:52

Praėjusią savaitę nutrauktas Nyderlandų futbolo čempionatas vis dar gali būti pratęstas – klubai grasina teisiniais veiksmais ir skatina lygos vadovybę persvarstyti savo nuosprendį.

Išplatinus žinią, kad čempionatas bus nutrauktas ir nebus skelbiami nugalėtojai bei pakilimas iš antros lygos ir kritimas iš pirmos nevyks, toks sprendimas susilaukė kritikos iš didelės dalies klubų.

Bene daugiausiai kritikos išreiškė „Cambuur“ komandos, kuri užtikrintai pirmavo antroje lygoje ir prarado galimybę iškovoti bilietą aukštyn, vadovai, teigę, esą tai „didžiausia gėda šalies futbolo istorijoje“.

Šalies futbolas patyrė nemažai nuostolių ir futbolo federacija net planuoja kreiptis į Vyriausybę ir prašyti 350 milijonų svarų paramos nuostoliams sumažinti.

Tačiau kylant vis didesniam pasipriešinimui iš klubų, išlieka galimybė, kad sprendimas dar bus atšauktas – apie tai kalbėjo Nyderlandų politikas Markas Boumansas.

„Manau, tai dar gali būti atšaukta. Sakyčiau, jog jei tokį norą išreikš daugiau nei pusė lygos komandų, šis chaotiškas sprendimas dar gali būti pakeistas“, – sakė jis.

Šalies sporto teisės ekspertas Marjanas Olfersas, kad tokio varianto sėkmė yra „tikrai įmanoma, tačiau tikrai nebus pasiekta lengvai ir greitai“.

Šiuo metu Nyderlandų futbolo federacija yra nusprendusi, kad visi klubai liks savo divizionuose, nors dalis jų išreiškė norą, kad iškritimo ir pakilimo principas būtų pritaikytas net ir tokiomis sąlygomis.