Naujienų srautas

Sportas2020.04.27 17:36

LFF pozicija: pasaulio futsalo čempionatą Lietuvoje reikėtų nukelti į 2021-uosius

Paulius Cubera, LRT.lt 2020.04.27 17:36

Dėl koronaviruso pandemijos pasaulyje kenčiant sportui iškilo grėsmė ir paskutiniam dideliam turnyrui, kuris šiemet turėjo vykti Lietuvoje. Kaip LRT.lt sakė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius, lietuviai FIFA pateikė poziciją, jog rugsėjo mėnesį mūsų šalyje turintis vykti pasaulio salės futbolo čempionatas turėtų būti perkeltas į 2021-uosius.

Pasaulyje įsibėgėjus COVID-19 pandemijai UEFA jau perkėlė 2020 metų Europos čempionatą į lygiai tokį patį laiką 2021-aisiais, tas pats pirmą kartą istorijoje padaryta ir su Tokijo olimpinėmis žaidynėmis.

Balandžio pradžioje LFF savo pranešime teigė, kad sprendimas dėl FIFA futsal pasaulio čempionato Lietuvoje turėtų būti priimtas iki 2020 m. balandžio pabaigos, be to – yra svarstomos ir galimos atidėjimo datos.

Pirmadienį su LRT.lt kalbėjęs E. Stankevičius atskleidė, kad LFF jau yra perdavusi FIFA poziciją, jog čempionatą geriausiai nukelti į 2021 metų analogišką laikotarpį.

„Buvo oficialus pranešimas, kad iki balandžio pabaigos jie turi pranešti. Praėjusia savaitę bendravome, dar oficialaus pasakymo nėra, tikimės, kad per šią savaitę jau kažką žinosime.

Aišku, atgarsių ir nuogirdų girdime įvairių, bet manau, kad logiškiausias sprendimas būtų čempionatą perkelti į kitų metų rudenį, panašias datas, kokios ir buvo numatytos“, – teigė E. Stankevičius.

2020 metų čempionatas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje buvo numatytas rugsėjo 12 – spalio 4 dienomis.

„Atsižvelgiant į mūsų arenų užimtumą, Eurolygą, kitas Europos taures, kito laiko nelabai ir galima numatyti, kad turėtume visas pagrindines arenas. Organizuoti čempionatą mažesniuose miestuose, manau, nenorės ir FIFA.

Šią poziciją mes pakeitėme, kad geriausias laikas perkėlimui būtų kitų metų rugsėjis. Taip, dar yra liepos mėnuo, kai arenų užimtumas irgi mažas, bet vėlgi vyks Europos čempionatas, tada – olimpinės žaidynės, tad sprendimas būtų nelabai logiškas. Nemanau, kad tada pavyktų žmones sudominti salės futbolu.

Buvo užklausimų dėl kitų mėnesių, gruodis gal ir būtų jiems tinkamas, bet žinant arenų užimtumą, Eurolygą, dar ir vietinis čempionatas, nelabai tai pavyktų padaryti“, – situaciją komentavo LFF generalinis sekretorius.

Jis taip pat patikino, kad kalbų apie turnyro organizatorės pakeitimą iš FIFA kol kas nebuvo – turnyras turėtų vykti Lietuvoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi