Naujienų srautas

Sportas2020.04.26 16:47

Graikijos futbolo grandui – rimta grėsmė skristi iš aukščiausios šalies lygos

LRT.lt 2020.04.26 16:47

Pirėjo „Olympiakos“ futbolo klubas atsidūrė netoli bedugnės krašto, kai vėl buvo pradėtas tyrimas dėl kiek anksčiau vykusių sutartų rungtynių skandalo – graikų futbolo grandui gresia išmetimas iš aukščiausios lygos.

Kaip praneša „Corriere dello sport“, klubas susiduria su realia galimybe būti išmestiems į žemesnius divizionus, kai vėl buvo atvertos bylos dėl dar 2015-aisiais galimai vykusių sutartų rungtynių.

Tokios naujienos reikštų dar didesnį asmeninį smūgi komandos savininkui Evangelos Marinakiui – tokiu atveju jis turėtų sumokėti daugiau nei dviejų su puse milijonų svarų baudą ir būtų visam gyvenimui nušalintas nuo su futbolu susijusios veiklos.

Tai galėtų rimtai atsiliepti ne tik Graikijos, bet ir Anglijos futbolui, kadangi E. Marinakis taip pat vadovauja ir antrojo Anglijos diviziono „Nottingham Forest“ klubui.

Dar 2015-aisiais penkiolikai žmonių buvo pareikšti įtarimai užsiėmus nelegalia lažybine veikla ir sutartomis rungtynėmis, tačiau tada tyrimas buvo uždarytas.

Minimas rungtynes „Olympiakos“ 2:1 laimėjo prieš „Atromitos“ komandą. Jei įtarimai bus patvirtinti – abu klubai bus išmesti į antrąją lygą ir turės susimokėti trijų milijonų eurų baudas.

Tarp kaltinamųjų – pats Marinakis, „Atromitos“ klubo savininkas Giorgos Spanos, dar keli buvę „Atromitos“ komandos trenerių štabo ir administracijos nariai ir keli teisėjai.

Graikijos žiniasklaida patvirtino, kad rungtynės bus tiriamos iš naujo, taip pat bus peržvelgiamos ir dar kelios įtarimų kėlusios akistatos.

Prieš sustabdant Graikijos čempionatą ten „Olympiakos“ tiesiog skrajojo – po 26-erių rungtynių turėjo 66 taškus ir artimiausius persekiotojus lenkė net 14 taškų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi