Sportas

2020.04.26 13:21

Baltarusijos futbolas – tarptautinio dėmesio centre: sirgaliai maištauja, bet ir prisibijo

BNS2020.04.26 13:21

Baltarusijai nepaisant koronaviruso atsisakant įvesti karantiną, šalies futbolo lyga sulaukia vis daugiau tarptautinio dėmesio, nes yra vienintelė Europoje aukščiausio lygmens lyga, nenutraukianti rungtynių.

Tačiau žaidėjai nerimauja dėl grėsmės sveikatai, o ir į rungtynes ateina tik ištikimiausi sirgaliai. Slucko futbolo klubo 26 metų gerbėjas Jegoras Chavanskis sako „šiek tiek prisibijantis“, tačiau tikrai neįsivaizduoja, kad galėtų atsisakyti savaitgalio išvykos į futbolo rungtynes.

Sekmadienį jis ketina dėvėti medicininę kaukę bei ryšėti Slucko futbolo klubo šaliką ir mėgins „per daug nieko neliesti“, kai ateis stebėti klubo rungtynių su Bobruisko „Belšina“.

„Stadione telpa 2 tūkst. žmonių, tačiau į praėjusias rungtynes atėjo tik 300 žmonių. Gali sėsti bet kur ir išlaikyti atstumą“, – telefonu sakė jis agentūrai AFP.

J. Chavanskis tikina, jog ir toliau eis į rungtynes, nepaisant rizikos. Jis mano, kad jam yra „tokia pat tikimybė užsikrėsti viešajame transporte ar parduotuvėse“.

Baltarusijos autoritariniam vadovui Aleksandrui Lukašenkai atmetant Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas dėl plintančio koronaviruso įvesti karantiną, gyvenimas šalyje teka įprasta vaga.

Beveik 10 mln. gyventojų turinčioje Baltarusijoje užregistruota 9 590 koronaviruso atvejų. Tuo tarpu keturis kartus daugiau gyventojų turinčioje kaimyninėje Ukrainoje užfiksuota mažiau atvejų.

Baltarusijos futbolo federacija laikosi vyriausybės nurodymų ir sako, jog, vadovaujantis dabartinėmis gairėmis, rungtynės nebus nutrauktos. Federacija net anksčiau šią savaitę paskelbė, jog balandžio 30 dieną rungtynes atnaujins moterų lyga, kurios veikla buvo sustabdyta baiminantis, jog žaidėjos turėjo kontaktą su virusu užsikrėtusiais žmonėmis.

Tarptautinis dėmesys

Sprendimas neatšaukti rungtynių tapo didele paskata sunkumų patiriančiai lygai. Rusijos didžiausias sporto kanalų tinklas kovą nusipirko teises transliuoti rungtynes. Tai buvo padaryta po to, kai tą patį padarė 11 kitų šalių, įskaitant Indiją ir Izraelį.

Baltarusijos futbolo klubai ėmė kurti tviterio paskyras anglų kalba, kad pritrauktų daugiau tarptautinių žiūrovų. Slucko futbolo klubo sirgaliai ir vadovybė svarsto, ar naujas susidomėjimas galėtų padėti klubui išgyventi.

Šio klubo pagrindinė rėmėja yra viena valstybės valdoma vietos cukraus gamybos bendrovė.

„Tačiau cukraus pramonė smunka“, – agentūrai AFP sakė klubo prezidentas Vitalijus Bunas.

Cukraus fabriko direktorius buvo nuteistas dėl korupcijos ir jam buvo skirta laisvės atėmimo bausmė, todėl, pasak V. Buno, „klubo finansinė padėtis yra katastrofiška“.

Tačiau klubo gerbėjai Australijoje sutelktinio finansavimo būdu klubui surinko beveik 4 tūkst. JAV dolerių ir feisbuke naujiems klubo sirgaliams užsienyje sukūrė paskyrą. V. Bunas sakė, jog tokia iniciatyva „maloniai stebina“.

Sirgalių maištas

Naujų sirgalių užsienyje Baltarusijos futbolo klubai siekia pritraukti senkant vietos gerbėjų gretoms. Praėjusį savaitgalį į visas rungtynes atėjo tik 2 383 sirgaliai.

Minsko „Dinamo“ praėjusį savaitgalį su Gardino „Nemanu“ šalies didžiausiame stadione žaidė tik 317 sirgalių akivaizdoje.

Kovo pabaigoje Gardino sirgaliai kritikavo oficialų atsaką į pandemiją ir „melo“ apie virusą skleidimą bei ragino Baltarusijos futbolo federaciją „pagaliau išdrįsti sustabdyti čempionatą“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.