Naujienų srautas

Sportas2020.04.25 07:54

FIA priimtas sprendimas gali būti itin nepalankus „Ferrari“ komandai

LRT.lt 2020.04.25 07:54

Tarptautinė automobilių federacija (FIA) priėmė sprendimą, kuris, sprendžiant klausimus dėl mažesnių biudžeto lubų, gali būti nepalankus „Ferrari“ komandai, rašo f-1.lt.

Kylant nesutarimams tarp italų komandos ir kitų F-1 ekipų dėl minėtų biudžeto lubų, FIA ėmėsi veiksmų. Iki šiol F-1 tarptautiniame sporto kodekse buvo nurodyta, kad norint atlikti pokyčius taisyklėse, kurios įsigaliotų nuo 2021 m., buvo būtinas visų komandų pritarimas. Tačiau reaguodama į dabartinę situaciją pasaulyje ir kylantį nerimą dėl galimų finansinių problemų, federacija nusprendė suteikti sau daugiau galių. Tad nuo šiol, norint patvirtinti taisyklių pokyčius pakaks daugumos komandų pritarimo.

„Esant ypatingoms sąlygoms ir jeigu FIA mano, kad taisyklių pakeitimas yra būtinas siekiant apsaugoti čempionatą, taurės varžybas ar lenktynių seriją, patvirtinimui pakaks daugumos pritarimo“, – teigiama pakoreguotame sporto kodekse.

Priminsime, kad „Ferrari“ nesutinka, jog biudžeto lubų riba būtų mažesnė nei 145 milijonai JAV dolerių. Tuo tarpu „McLaren“ atstovai teigia, kad nesumažinus ribos iki 100 mln., ateityje F-1 gali netekti kelių komandų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi