Sportas

2020.04.26 14:10

Lengvaatlečių vadas Skrabulis: darysime viską, kad Lietuvoje įvyktų kuo daugiau varžybų

Brigita Virbalytė, Paulius Cubera, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.04.26 14:10

Ketvirtadienį atšaukus Europos lengvosios atletikos čempionatą, Lietuvos bei Senojo žemyno atletai galutinai liko be aukšto rango varžybų 2020 metais. Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) prezidentas Eimantas Skrabulis bendruomenę patikino, kad stengsis suteikti atletams kuo daugiau galimybių varžytis.

Ketvirtadienį atšauktas Paryžiuje rugpjūtį turėjęs vykti Europos čempionatas buvo paskutinės tokio lygio varžybos 2020 m.

Koronaviruso epidemijai darantis vis labiau nesuvaldomai dar vasario pabaigoje buvo atšauktas pasaulio uždarų patalpų čempionatas Kinijoje, po to atidėtos Tokijo olimpinės žaidynės, o įvairias atšauktas komercines varžybas sunku net suskaičiuoti.

Lietuvos atletams liko viena viltis – varžybos Lietuvoje, kurių svarbiausiomis taps Lietuvos čempionatas.

„Federacijos vadovybė, kaip ir visi Lietuvos lengvaatlečiai nuliūdo dėl atšaukto Europos čempionato. Tai tarsi buvo toks vilties žiburys, į kurį orientavosi visi Senojo žemyno sportininkai. Tų išbandymų buvo mums daug, tad daugelis tikėjosi, kad šios varžybos vasaros pabaigoje įvyks, bet turime faktą ir turime su juo susitaikyti.

Džiaugsmu sportininkai, be abejo, netrykšta. Tai buvo paskutinės pasaulinio lygio varžybos, kurios stipriai motyvavo mūsų geriausius sportininkus. Jau ankstesni varžybų atšaukimai gerokai kirto per jų motyvaciją, tačiau aš sportininkais tikiu.

Bendrausime kitą savaitę, įsiklausysime į jų nuomonę, bet labai norėčiau, kad šių metų Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas įvyktų“, – LRT TELEVIZIJAI sakė LLAF prezidentas Eimantas Skrabulis.

Lietuvos čempionatas kalendoriuje buvo numatytas birželio 26–27 dienomis, tačiau federacijos vadovas jau dabar sako, kad tuo metu varžybos neįvyks. Jas tikimasi surengti vasaros pabaigoje. Tiesa, federacija pirmiausia lauks Vyriausybės sprendimų dėl karantino, naujų taisyklių renginiams ir tik tada spręs dėl varžybų organizavimo.

„Mes kaip federacija, dėsime visas pastangas, jeigu pagerės pandemijos rezultatai, nuo liepos mėnesio, kiek įmanoma vykdyti daugiau varžybų šalyje. Tiek taurės varžybos, įvairių amžiaus grupių čempionatai, stengsimės inicijuoti komercines varžybas, kad būtų nors tam tikras mažas atlygis mūsų sportininkams, kad jie įtemptai treniravosi. Toks mūsų tikslas.

Ar galėsime jį įvykdyti – spręsime kiek vėliau. Bet siunčiame aiškią žinią, jei tik bus įmanoma, organizuosime kuo daugiau varžybų šalyje. Be abejo, svarbiausias metų čempionatas bus Lietuvos, aišku, priminė data vasaros pradžioje dabar yra nereali. Jeigu jis tikrai galės įvykti, matome jį vykstant rugpjūčio mėnesį.

Kai mūsų sprendimas turės prasmę, kai Vyriausybė atšauks karantiną, nustatys taisykles dėl masinių renginių organizavimo. Tada sės taryba ir spręs. Norime, kad tai nebūtų neįvykdomi pažadai, kad sprendimas jau būtų galutinis. Tam dar reikėtų palaukti iki gegužės pabaigos–birželio pradžios“, – situaciją komentavo E. Skrabulis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.