Naujienų srautas

Sportas2020.04.24 18:46

Lietuvos rankininkai pyksta dėl sužlugdytos pasaulio čempionato svajonės: tai tiesiog spjūvis į veidą

LRT.lt 2020.04.24 18:46

Lietuvos rankinio rinktinė prarado visus šansus kautis dėl vietos 2021 metų pasaulio čempionate, o moterų rinktinė – dėl vietos 2020 metų Europos čempionate. Europos rankinio federacija (EHF) atšaukė visas likusias rungtynes. Lietuvos rankinio federacijos prezidentas Donatas Pasvenskas tokį sprendimą pavadino spjūviu į veidą.

Lietuvos moterų rinktinė jau buvo pradėjusi atranką į 2020 metų Europos čempionatą, kuris numatytas šių metų gruodžio 3-20 dienomis Danijoje ir Norvegijoje.

Mūsų šalies rankininkėms Europos čempionato atrankoje dar buvo likusios 4 rungtynės (dvi su Italija bei po vienerias su Juodkalnija ir Vengrija), tačiau visos jos dabar atšaukiamos. Lietuvos rankininkės buvo patyrusios dvi nesėkmes – prieš vengres ir juodkalnietes.

EHF nusprendė kelialapius į 2020 metų Europos čempionatą išdalinti pagal 2018 metų Europos čempionato galutinius rezultatus.

Tokiu būdu į šių metų pirmenybes bilietai atiduoti Prancūzijai, Rusijai, Nyderlandams, Rumunijai, Švedijai, Vengrijai, Juodkalnijai, Vokietijai, Serbijai, Ispanijai, Slovėnijai, Lenkijai, Čekijai ir Kroatijai. Danijos ir Norvegijos rankininkės čempionate dalyvaus kaip turnyro šeimininkės.

Panašus sprendimas priimtas ir su vyrų pasaulio čempionato atrankos varžybomis. Visos likusios rungtynės yra atšauktos, o bilietus į pasaulio pirmenybes rinktinės gavo pagal rezultatus 2020 metų Europos čempionate, kuris vyko sausį.

Į pasaulio čempionatą Egipte iš Europos kelialapius gavo Slovėnija, Vokietija, Portugalija, Švedija, Austrija, Vengrija, Baltarusija, Islandija, Čekija ir Prancūzija. Danijos rinktinė kelialapį jau turėjo kaip praėjusio čempionato nugalėtoja, o Ispanija, Kroatija ir Norvegija – kaip geriausios 2020 m. Europos čempionato komandos.

„Esame visiškai šokiruoti tokio Europos rankinio federacijos sprendimo. Tikrai sunku buvo tikėtis, kad kvalifikacija bus nutraukta. Jei mūsų moterų rinktinė sunkiai galėjo tikėtis sėkmės atrankoje į Europos čempionatą, tai vyrų situacija buvo ganėtinai palanki.

Rinktinė demonstravo gerą žaidimą ir svarbiausia neįtikėtiną komandinę dvasią pirmajame atrankos etape Liuksemburge. Neapsakomai gaila vyrų, kurie atidavė save kovodami už Lietuvą ir laukė artėjančių rungtynių su lenkais. Mano nuomone, tai tiesiog spjūvis į veidą žaidėjams, treneriams ir mažesnių rankinio šalių federacijoms.

Bandysime vienyti jėgas su kitų panašiai nuskriaustų šalių federacijomis ieškodami galimybių pakeisti tokį sprendimą, tačiau reikia pripažinti, kad optimizmo yra nedaug. Atrodo komiškai, kai Europos rankinio federacija neranda kalendoriuje galimybių sužaisti rinktinėms atrankos rungtynių, tačiau randa absurdišką galimybę 2019–2020 metų čempionų lygos finalo ketvertą vykdyti vos ne kito sezono viduryje – gruodžio pabaigoje“, – kalbėjo Lietuvos rankinio federacijos prezidentas Donatas Pasvenskas.

Lietuvos rankininkų laukė dviejų mačų serija su Lankija, o šios poros nugalėtojai paskutiniajame atrankos į pasaulio čempionatą etape būtų žaidę dar vieną dviejų rungtynių seriją su viena iš Europos čempionate žaidusių komandų. Tai būtų buvusi Baltarusija, kuriai kelialapis ir atiteko.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi