Naujienų srautas

Sportas2020.04.24 20:21

Be startų visiems metams likusi trišuolininkė: dabar kalbu pozityviai, bet po naujienų galvojau, kad ir apsiverksiu

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2020.04.24 20:21

2020-ieji trišuolininkės Dianos Zagainovos karjeroje turėjo būti papuošti dar išskirtiniais įrašais – debiutais Europos čempionate ir olimpinėse žaidynėse. Pasaulį sukausčiusi koronaviruso pandemija vilnietės, kaip ir pasaulio lengvaatlečių, planus apvertė 180 laipsnių kampu.

Pozityvių emocijų ir sustiprėjusių lūkesčių prieš 2020 metus D. Zagainovai netrūko. Visa tai – sėkmingų 2019 metų palikimas.

22-ejų metų sportininkė praėjusiame sezone triumfavo Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionate, o vasarą pasiekė naują Lietuvos trišuolio rekordą (14,43 m) bei iškovojo kelialapį į olimpines žaidynes.

Visgi koronaviruso protrūkis pasaulyje viena po kitos privertė pakoreguoti šių metų sportininkų kalendorių. Kovo pabaigoje į kitus metus buvo perkeltos olimpinės žaidynės, o iki praėjusio ketvirtadienio varžybų kalendoriuose dar buvęs aktyvus Europos čempionatas galų gale liko užbrauktu.

„Tikėjausi, kad Europos čempionatas bus atšauktas, todėl tai nebuvo didelė naujiena. Aišku, vis tiek tokios žinios paveikė ir bendrą savijautą ir motyvaciją. Dar anksčiau buvo perkeltos olimpinės žaidynės, tad Europos čempionatas buvo likęs savotišku šviesuliu tunelio gale. Dabar kalbu pozityviai, bet po naujienų galvojau, kad ir apsiverksiu“, – bendraudama su portalu LRT.lt apie ketvirtadienį paskelbtą naujieną kalbėjo D. Zagainova.

Trišuolininkę koronaviruso šmėkla atsivijo Turkijoje. Čia esančiame „Gloria“ sporto komplekse besitreniravusi mūsų šalies lengvaatlečių grupelė buvo priversta greitai pakeisti visus planus ir specialiais reisais grįžti į Lietuvą. Kovo 24-ąją sugrįžę sportininkai, privalomąjį 14 dienų karantino laikotarpį praleido Palangoje.

D. Zagainova pripažino, kad karantino metas ir nepilnavertės treniruotės tapo rimtu išbandymu.

„Emocijos kaupiasi ne tik dėl atšauktų varžybų. Susideda viskas – nebuvo galimybių normaliai treniruotis, nėra medicinos sąlygų. Treniruotės vyksta, krūviai yra, o normalaus atsistatymo nėra. Visada privalai ieškoti vietų treniruotėms, nes viskas uždaryta. Visgi stengiuosi būti pozityvi. Toks mano darbas ir ruošiuosi dirbti toliau. Tokiu metu galima dirbti ties silpnomis technikos vietomis ar apsigydyti nedideles traumeles ir sustiprinti kūną“, – kalbėjo pašnekovė.

Po svaiginančių 2019 metų šiame sezone D. Zagainova taip ir gali neatlikti nė vieno oficialaus trišuolio tarptautinėse varžybose. Sportininkė pripažįsta, kad motyvacijos treniruotis netrūksta, tačiau sunku pamiršti, jog visi tikslai nusikėlė į tolimesnę ateitį.

„Sustoti ir nesitreniruoti negali, nes sau to negalime leisti. Kūnas yra pripratęs prie krūvių, o per metus ilsimės tris savaites. Formą turime palaikyti. Eini ir turi dirbti kiekvieną dieną. Treniruojuosi kartais ir dukart per dieną ir motyvacijos kol kas netrūksta. Visgi sunku, kai nematai to tikslo“, – tvirtino D. Zagainova.

Visgi pozityvių naujienų atšauktų varžybų fone sulaukė ir mūsų šalies lengvaatlečiai. Jau nuo pirmadienio po Vyriausybės priimto nutarimo, profesionalams bus leidžiama saugiu atstumu treniruotis šalies sporto bazėse.

„Tikrai džiugu, kad jau galėsime grįžti į normalias treniruotes. Tai palengvins mūsų rutiną. Anksčiau teko važinėti per įvairius taškus ir ieškoti vietų treniruotėms. Buvo toks blaškymasis, o ir oro sąlygos ne visada buvo geros. Nesvarbu, koks ir kam bus šis pasiruošimas, darbas galės toliau vykti geriausiomis sąlygomis“, – džiaugėsi D. Zagainova.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi