Naujienų srautas

Sportas2015.10.15 17:02

Policija paaiškino, kodėl prieš fanus panaudojo specialiąsias priemones

DELFI.lt 2015.10.15 17:02

Pasibaigus daug aistrų sukėlusioms futbolo rungtynėms tarp Lietuvos ir Anglijos nacionalinių rinktinių, viešoje erdvėje kyla nemažai klausimų, susijusių su saugumo užtikrinimu, bilietų pardavimu, sirgalių elgesiu, stadiono būkle ir pan.

Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos primena, kad, pagal galiojančius teisės aktus, už stadiono būklę, parengimą rungtynėms, bilietų platinimą atsakingas renginio organizatorius, kuris pagal įstatymus yra atsakingas ir už renginio dalyvių (žiūrovų, sportininkų) saugumą.

Šiuo atveju už tvarką ir saugumą stadione buvo atsakinga organizatoriaus pasamdyta saugos tarnyba, policija buvo atsakinga už viešosios tvarkos užtikrinimą ir eismo saugumą mieste (taip pat ir stadiono prieigose).

Policijos pareigūnai, pastebėję kylančius neramumus tribūnose ir matydami, kad saugos tarnybai nepavyksta jų pažaboti, ėmėsi visų būtinų veiksmų neramumas nutraukti. Tuo tikslu į stadioną buvo įvesti policijos pareigūnai, kurie pareikalavo nutraukti neteisėtus veiksmus.

Nevykdant teisėtų pareigūnų reikalavimų, prieš aršiausiai nusiteikusius fanus buvo panaudotos specialiosios priemonės, siekiant išvengti skaudesnių pasekmių, galimų riaušių ir apsaugoti į stadioną susirinkusius žiūrovus.

Po rungtynių policija inicijavo susitikimą su Lietuvos futbolo federacijos atstovais ir saugos tarnyba aptarti saugumo problemų, kilusių jų metu. Susitikimo metu konstatuota, kad bilietų pardavimo sistema nesuveikė taip, kad būtų realiai atskirti abiejų šalių sirgaliai, o tai sukėlė incidentus tarp abiejų šalių futbolo sirgalių.

Policija jau ne kartą yra teikusi pastabas dėl stadiono būklės neatitikimo elementariems saugumo reikalavimams, taip pat siūlymus dėl saugos tarnybų darbo gerinimo ruošiantis varžyboms ir jų metu. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi