Naujienų srautas

Sportas2020.04.24 12:57

„Olimpinė diena 2020“: birželio 23-iąją – virtualus bėgimas ir prizų lietus

LRT.lt 2020.04.24 12:57

Tarptautinė olimpinė diena Lietuvoje šiemet bus paminėta neįprastai – virtualiu bėgimu. Birželio 23 dieną sporto entuziastai, bėgte įveikę lietuviškąją olimpinę mylią – 1988 metrus – ir savo pasiekimu pasidalinę socialiniuose tinkluose galės laimėti prizų, praneša LTOK.lt.

Originaliai renginys „Olimpinė diena 2020“ šiemet turėjo vykti birželio 13 dieną Vilniuje, tačiau dėl pasaulį sukausčiusios pandemijos ir karantino nuspręsta pakeisti didžiausios Lietuvoje sporto šventės datą bei formatą.

„Prisitaikydami prie mokslo metų pabaigos Lietuvoje tarptautinę olimpinę dieną minėdavome šiek tiek anksčiau nei yra oficiali jos data. Visgi šiemet, susiklosčius tokioms aplinkybėms, nusprendėme sportiškai šią šventę paminėti kartu su visu pasauliu bei laikantis visų saugumo priemonių, – kalbėjo Lietuvos olimpinio fondo (LOF) direktorius Mantas Marcinkevičius. – Organizuojame virtualų bėgimą, kuriame dalyvauti ir laimėti gali kiekvienas.“

Visi, birželio 23-iąją nubėgę lietuvišką olimpinę mylią (1988 metrus – distancija simbolizuoja LTOK atkūrimą), tai užfiksavę su bėgimo programėle ar išmaniuoju laikrodžiu ir su specialia grotažyme pasidalinę nuotrauka socialiniuose tinkluose, bus apdovanoti Olimpinės dienos prizais, rėmėjų suvenyrais.

Daugiau informacijos apie virtualias bėgimo varžybas LTOK.lt svetainėje bus pateikta jau greitai.

Pasak M. Marcinkevičiaus, neatmetama ir įprasto renginio galimybė – jis planuojamas rugsėjo mėnesį. „Atidžiai sekame situaciją ir lauksime tolimesnių Vyriausybės nurodymų bei rekomendacijų“, – pabrėžė M. Marcinkevičius.

Lietuvoje Olimpinė diena švenčiama nuo 1989-ųjų, o pastaraisiais metais susidomėjimas šiuo renginiu itin išaugo.

2019 metais, šalyje rengiant jubiliejinę 30-ąją Olimpinę dieną, buvo pagerintas lankomumo rekordas – uostamiestyje 100 nemokamų veiklų išbandė, turnyrus ir varžybas stebėjo bei Monique koncerto klausėsi iš viso net 30 tūkstančių dalyvių.

Be Vilniaus ir Klaipėdos LOF ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuojama Olimpinė diena dar yra apsilankiusi Kaune, Alytuje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi