Naujienų srautas

Sportas2020.04.23 19:54

UEFA raginimai – Europos šalys turi ieškoti visų įmanomų būdų užbaigti futbolo sezoną

LRT.lt 2020.04.23 19:54

Ketvirtadienį surengta neeilinė Europos futbolo asociacijų (UEFA) konferencija, kurioje kartu su asociacijos vadovais dalyvavo ir 55 šalių atstovai. BBC skelbia, kad vaizdo konferencijos metu UEFA paragino šalis „peržiūrėti visus įmanomus būdus“ užbaigti sezonus.

Dėl koronaviruso pandemijos sustabdyti daugelio Europos šalių nacionaliniai čempionatai tapo didžiuliu galvos skausmu UEFA organizacijai. Sustabdytas ir vėliau nepratęstas sezonas reiškia, jog nėra išaiškinamos komandos, kurios įgyja teisę rungtyniauti Čempionų ir Europos lygos turnyrų grupių etape bei atrankos varžybose.

UEFA tikisi, kad daugeliui šalių pavyks pratęsti sustabdytą sezoną, o komandos, kurios dalyvaus tarptautiniuose turnyruose paaiškės sportiniu principu.

Tiesa, Europos futbolo asociacijas vienijanti organizacija pasiliko ir planą B. Jeigu valstybėse atsiras problemų pratęsiant ir užbaigiant sezoną, vietinės asociacijos bus atsakingos už klubų delegavimą į tarptautinius turnyrus ir jų atrankas. UEFA pasiliks teisę „vetuoti ar įvertinti“ asociacijų pasirinkimus.

Ispanijos futbolo asociacija pasiūlė vietas tarptautiniuose turnyruose paskirstyti pagal klubų reitingą, kuris būtų sudarytas įvertinus pastarųjų penkių metų rezultatus Europos klubiniuose turnyruose.

Toks būtų Ispanijoje į Čempionų lygos grupių etapą patektų Madrido „Atletico“ klubas, kuris iki sezono sustabdymo nepretendavo į vietą turnyre. Panašioje situacijoje Anglijoje yra legendinis „Manchester United“ klubas.

UEFA taip pat ragina vietines asociacijas ieškoti alternatyvų užbaigiant nutrauktus sezonus. Siūloma vietas tarptautiniuose turnyruose išsidalinti organizuojant taurių turnyro ar atkrintamųjų varžybų formatą primenančius turnyrus.

Europos asociacijas valdančio organo teigimu, šalys neužbaigti čempionatų gali tik dėl „pateisinamų priežasčių“. Jeigu valstybėse nesilaikys šių reikalavimų, asociacijų deleguoti klubai gali nežaisti tarptautiniuose klubiniuose turnyruose.

Ketvirtadienio konferencijoje taip pat nuspręsta nekeisti kitų metų Europos futbolo čempionato pavadinimo ir toliau palikti „Euro 2020“ vardą, nepaisant to, kad varžybos vyks 2021-aisiais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi