Naujienų srautas

Sportas2020.04.23 18:05

Pozityvūs signalai iš Vokietijos – Bundeslygos sezoną tikimąsi pratęsti gegužės pradžioje

LRT.lt 2020.04.23 18:05

Ketvirtadienį surengtoje Vokietijos futbolo lygos (DFL) bei Bundeslygos ir antrojo diviziono čempionato klubų vadovybės vaizdo konferencijoje nuspręsta atnaujinti dėl koronaviruso pandemijos sustabdytą sezoną jau pirmoje gegužės pusėje, praneša BBC.

Bundeslygos ir antrojo diviziono turnyrus valdanti DFL kartu su 36 klubų vadovais nusprendė, kad be žiūrovų vykstančios rungtynės galėtų prasidėti jau gegužės 9-ąją.

Visgi futbolo vadovai Vokietijoje iki numatytos datos turės atsakyti į daug klausimų, norėdami uždegti žalią šviesą sustabdytam 2019–2020 m. sezono traukiniui.

„Jeigu sezoną galėsime pratęsti gegužės 9-ąją, esame pasiruošę. Jeigu datą reiks pavėlinti, būsime vėl pasirengę, – tvirtino DFL vykdantysis direktorius Christianas Seifertas. – Galutinį sprendimą priimsime ne mes, o politikai. Mes negalime nuspręsti, kada galėsime startuoti. Nenorime žaisti rungtynių be sirgalių, tačiau šiuo metu neturime daug pasirinkimų laisvės.“

Vokietijoje masiniai renginiai yra uždrausti iki rugpjūčio mėnesio. Tai reiškia, kad Bundeslygos rungtynės su žiūrovais geriausiu atveju grįžtų tik 2020–2021 m. sezone.

DFL vadovybė yra įvertinusi, kad ir vieneriose rungtynėse be žiūrovų stadione vis tiek būtų apie 300 asmenų. 16 Vokietijos regionų balandžio pabaigoje turės patvirtinti maksimalų leistiną žmonių skaičių masiniuose susibūrimuose.

Vokietijos futbolo klubai bei DFL tikisi malonės iš šalies Vyriausybės, kuri esą supranta ekonominius sunkumus išgyvenantį Vokietijos futbolą.

Jeigu sezonas bus pratęstas, stadionuose bus įvestos papildomos saugumo priemonės. Žaidėjai bus reguliariai testuojami dėl koronaviruso. Tvirtinama, kad DFL reikės apie 20 tūkst. koronaviruso testų.

Vokietijoje iš viso užregistruoti net 151 tūkst. susirgimų koronavirusu. Nuo viruso šalyje mirė daugiau nei 5000 žmonių. Tiesa, šis skaičius gerokai mažesnis nei kitose valstybėse, kurios fiksuoja panašius užsikrėtusiųjų skaičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi