Sportas

2020.04.22 14:24

Karantino apribojimų sušvelninimas sportininkams nudžiugino pasaulio čempioną: ilgai laukėme šių naujienų

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2020.04.22 14:24

Trečiadienį Vyriausybės posėdžio metu priimtas nutarimas dėl Lietuvoje paskelbto karantino dalies suvaržymų atleidimo turėjo pradžiuginti sportininkus. Posėdžiaujant pritarta dėl kovo 14-ąją priimto nutarimo pakeitimo, kurie leidžia pradėti vykdyti treniruotes už atvirose ir uždarose erdvėse.

Nutarime skelbiama, kad normatyvus į olimpines ir paralimpines žaidynes įvykdę sportininkai, kandidatai į olimpines žaidynes, kurčiųjų, pasaulio ir Europos čempionatams besirengiantys atletai galės lankytis uždaruose ir atviruose statiniuose, jeigu ten bus užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kvadratinių metrų plotas, tenkantis vienam asmeniui. Be to, tarp sportuojančių atletų ar jų grupių turės būti ne mažesnis kaip 10 metrų atstumas.

Vyriausybės priimtus karantino apribojimo sušvelninimus sportininkams džiaugsmingai sutiko 2013 m. pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionas bei bilietą į Tokijo olimpines žaidynes praėjusiais metais iškovojęs Justinas Kinderis.

Sportininkas, bendraudamas su LRT.lt portalu pasakojo, kad skaitė informaciją dėl planuojamų apribojimų sušvelninimo dar prieš trečiadienį surengtą Vyriausybės posėdį.

„Iš tikrųjų labai ilgai laukėme šių naujienų – nuo pat paskelbto karantino pradžios. Turėjome pakeisti savo rutiną bei taikyti prie naujų sąlygų. Su laiku prisitaikėme, bet dabar labai smagu girdėti, kad situacija dėl treniruočių gerės. Aišku, ne tiek, kiek norėtųsi, bet dedami optimistiniai žingsniai. Sportuoti galėsime nedidelėmis grupelėmis, bet tai vis tiek smagu.

Olimpiečiams bus taikomos kiek kitokios sąlygos ir bus galima sportuoti uždarose patalpose. Visi laukiame ir visi kalbėjomės tarpusavyje, kad smagu sutikti šias naujienas. Galbūt bus sunkiau kiek kitiems sportininkams, kurie nepatenka į galinčių naudotis infrastruktūra sportininkų sąrašus“ – tvirtino J. Kinderis.

Lietuvoje griežti apribojimai dėl šalyje paskelbto karantino įsigaliojo nuo kovo 16-osios, todėl įvairių sporto šakų atletai daugiau nei mėnesį neturėjo pilnaverčių treniruočių.

J. Kinderis tvirtina, kad į 2021 metus nukeltos olimpinės žaidynės sumažino galvos skausmą dėl paskelbto karantino, o pertrauka be intensyvaus sporto – nebūtinai blogas dalykas.

„Manau, viskas pasimatys, kai sugrįšiu į pilnavertį treniruočių kelią, – apie karantino metu rengtas nevisaverčių treniruočių „palikimą“ kalbėjo J. Kinderis. – Tada bus aišku, kiek tas laikas be intensyvaus sporto iš manęs atėmė. Visgi, žinant tai, kad Tokijo olimpinės žaidynės šiemet nevyks, galbūt tas sustojimas be sporto išeis ir į naudą. Ar olimpinių žaidynių nukėlimas išeis į naudą – dėl šito dar negaliu pasakyti.“

Trečiadienį vykusio posėdžio metu pritarta visiems žmonės leisti lankyti ir laisvalaikio užsiėmimams skirtas atviras erdves – golfo, teniso aikštynus, lauko šaudyklas ar vandenlenčių parkus, jeigu kiekvienas asmuo turės 10 kvadratinių metrų plotą bei bus per 10 metrų atstumą nuo kitų asmenų ar jų grupių.