Naujienų srautas

Sportas2020.05.02 12:59

Kaip pasaulio pabaigos išsigandęs vartininkas metė sportininko kelią: išėjau geriausiu karjeros metu

LRT.lt 2020.05.02 12:59

Praeityje garsus vartininkas iš Argentinos Carlosas Roa vienu karjeros metu turėjo galimybę persikelti į „Manchester United“ klubą Anglijoje, tačiau dėl savo religinių įsitikinimų jos atsisakė. Dabar jis pripažįsta – toks sprendimas jam kainavo šansą turėti dar sėkmingesnę karjerą.

Atsiminti neįprastą istoriją kviečia puslapis goal.com.

Buvęs Argentinos vartų sargas Carlosas Roa pripažįsta – jo sprendimas vienu karjeros metu pakabinti savo pirštines ant vinies ir drąsiai atmesti pasiūlymą keltis į „Manchester United“ iki pat dabar išlieka dalyku, dėl kurio jis gailisi labiausiai per visą savo karjerą.

Futbolininkas savo noru atsisakė keltis į tuo metų Anglijos futbolo grandu buvusį „Manchester United“ klubą ir tapti legendinio Peterio Schmeichelio įpėdiniu 1999-aisiais, tačiau jis, būdamas labai religingas, tokio šanso išsižadėjo argumentuodamas tuo, kad buvo įsitikinęs, jog netrukus artėja pasaulio pabaiga.

Prieš metus, 1998-aisiais vykusiame pasaulio čempionate C. Roa puikiu žaidimu padėjo savo šaliai po baudinių serijos eliminuoti iš turnyro tą pačią Angliją.

Visgi, sportas nebuvo vienintelė jo aistra – visos karjeros metu jis priklausė „Septintosios dienos adventistų“ religinei organizacijai ir šventai tikėjo, jog po 1999-ųjų ateis pasaulio pabaiga.

1999-ųjų vasarą jis paliko tuometinį savo klubą „Mallorca“ ir grįžo į Argentiną, kur užsidarė mažame „Vila del Soto“ kaimelyje ir laukė neišvengiamos (jo akimis) apokalipsės.

Tačiau apokalipsė taip ir neatėjo, o pats C. Roa, dabar dirbantis San Josė „Earthquakes“ trenerių štabe, tikina, jog toks sprendimas neigiamai atsiliepė jo karjerai ir pažymėjo, jog dėl to jis net atsisakė prisijungti prie visus tris svarbiausius titulus („Premier“ lygą, FA taurę ir Čempionų lygą) tame sezone laimėjusio „Manchester United“ klubo.

„Tuo metu buvau labai prisirišęs prie religijos ir labai akylai studijavau Bibliją. Toks sprendimas buvo sunkus, tačiau gerai apgalvotas, su juo sutiko ir mano šeima.

Nutiko tam tikrų dalykų, kurie niekada neiškils į viešumą, nes yra itin asmeniniai bei jautrūs, o juos galės žinoti tik artimiausi mano žmonės. Tada sulaukiau daug neigiamų pasisakymų, mano adresu buvo skirti tūkstančiai blogų žodžių“, – atsiminė jis, bendraudamas su „The Mirror“.

Po kiek mažiau nei metų jis grįžo rungtyniauti į „Mallorca“ ir ten praleido dar dvejus metus, tiesa, geros formos nebeįgavo ir užleido pagrindinio vartų sargo vietą buvusiam Argentinos rinktinės vartininkui Leo Franco.

Kaip atsiminė C. Roa, klubas tikėjosi, jog iš jo būsimo persikėlimo į Angliją jie galės gauti daug pinigų.

„Klubo žmonės galvojo, kad aš grįšiu, ir kad jie galės atgauti už mane sumokėtą sumą. Dabar aš vis dar manau, kad religiniu požiūriu tas sprendimas buvo labai geras, tačiau sportiniu – ne, nes palikau futbolą geriausioje savo karjeros stadijoje.

Galėjau būti dar geresnis, užsidirbti puikų kontraktą ir keltis rungtyniauti į Angliją. Žmonės to niekada nesupras, tada jie vedė mane iš proto, vadino įvairiausiais vardais ir nesvarbu, kiek aš bandžiau paaiškinti savo sprendimo motyvus, jiems tai suprasti buvo labai sunku“, – sakė C. Roa.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi