Naujienų srautas

Sportas2020.04.21 22:43

Sprendimas Nyderlanduose: po Vyriausybės verdikto šalies čempionatas turės būti nutrauktas

LRT.lt 2020.04.21 22:43

Nyderlandų valdžia antradienį priėmė nutarimą, jog iki pat rugsėjo šalyje lieka uždrausti visi masiniai renginiai. Tai reiškia, jog šalies futbolo federacija atsidūrė situacijoje, kurioje nebus įmanoma užbaigti čempionato.

Nyderlandų premjeras Markas Rutte antradienį surengtoje spaudos konferencijoje pranešė, jog šalyje ir toliau bus uždrausti visi masiniai renginiai, o tai liečia ir futbolą. Šį kartą toks sprendimas galios iki pat rugsėjo 1-osios, pratęsiant laiką, kuris iki tol buvo numatytas birželio 1-ąją.

Susidariusi situacija reiškia, jog bus iš esmės neįmanoma šalyje užbaigti šiuo metu sustabdytas pirmenybes. Teigiama, jog rungtynių nebus galima žaisti be žiūrovų, nes stadione vis tiek privalomai turėtų būti policija.

Didžiųjų šalies miestų merai jau anksčiau teigė, jog stengsis užtikrinti, kad miestuose futbolo neliktų iki pat rugsėjo, o antradienį tai patvirtino ir Vyriausybė.

Artimiausiu metu savo poziciją suformuoti ir pateikti turėtų Nyderlandų futbolo federacija.

Didieji šalies klubai, tarp kurių buvo ir Amsterdamo „Ajax“ ir AZ „Alkmaar“, jau anksčiau buvo išreiškę poziciją, kurioje tikino, jog nori, kad čempionatas būtų nutrauktas ir taip būtų pasekta Belgijos, kuri savo pirmenybes nutraukė pirmoji, pavyzdžiu.

Tačiau ne viskas taip paprasta – šalims, kurios savavališkai nuspręs nutraukti čempionatus, UEFA grasina diskvalifikacijomis iš klubinių turnyrų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi