Sportas

2020.04.21 21:21

Motiejūno nežinia Kinijoje: kontrakto nenutrauksi, kai visas pasaulis stovi ir žiūri

Kovo viduryje į Kiniją iš Lietuvos sugrįžęs Donatas Motiejūnas tikėjosi, kad jau balandžio pradžioje atsinaujins Kinijos krepšinio lyga CBA. Tačiau šis planas žlugo ir šiandien nėra aišku, kada komandos rinksis pabaigti sezono.

Krepšininkas laisvą laiką išnaudoja pažindamas Šanchajų ir yra patenkintas klubo „Sharks“ požiūriu.

„Koks tikslas yra nutraukinėti kontraktą, kai visas pasaulis stovi ir žiūri. Čia mes dirbame ir matome tikimybę, kad sezonas gali grįžti ir galime jį pabaigti“, – įsitikinęs D. Motiejūnas.

Iš pradžių buvo nutarta, kad Kinijos krepšinio sezonas bus pratęstas balandžio pradžioje, tačiau koronaviruso krizė nebuvo suvaldyta iki galo ir tai užvėrė duris čempionato atnaujinimui.

Į Kiniją buvo sugrįžę visi komandų legionieriai, tačiau dabar jie vėl skirstosi į gimtines, nes nežinia tęsiasi. Pasigirdo svarstymai pirmenybes pratęsti liepos mėnesį arba tiesiog žaisti be legionierių.

D. Motiejūnas nesvarsto galimybės dar kartą sukti Lietuvos link: „Į Lietuvą grįžti mums neapsimoka, nes tai nelabai įmanoma dėl uždarytų sienų daugelyje šalių ir skrydžių nėra. Be to, reiktų atskridus į Lietuvą vėl dvi savaites karantinuotis ir tada vėl skristi atgal. Tai nėra logiška. Mes nusprendėme likti Šanchajuje.“

Kinijoje sezono pratęsimo laukiantis Motiejūnas: koks tikslas nutraukti kontraktą, kai visas pasaulis stovi ir žiūri

29-erių Lietuvos rinktinės krepšininkas teigia, kad Šanchajaus klubas vykdo įsipareigojimus. Atidėti atlyginimai ir vėl mokami, todėl D. Motiejūnas nesiekia nutraukti kontrakto ar ieškotis kito klubo.

– Kaip viskas vystėsi, kai kovo 15-ąją išvykote į Kiniją?

– Vystymąsis buvo ganėtinai paprastas. Gavau iškvietimą grįžti atgal. Lietuvoje tada buvo tik prasidėjusi koronaviruso banga, buvo tik 20 žmonių susirgę. Kinijoje turėjome ryšius su draugais, kurie pasakė, kad čia viskas yra valdoma. Žmonėms jau leidžiama ir į restoranus eiti, ir į lauką bei darbą eiti. Supratau, kad situacija yra ganėtinai gera ir valdoma. Su treneriu Virginijumi Mikalausku susidėjome daiktus ir išvykome į Kiniją, nes taip buvo liepta.

– Nuvykus į Kiniją atlikote privalomą karantiną? Ką apie čempionato atsinaujinimą tada kalbėjo klubas?

– Spėjome atvykti pačiu laiku. Mums dar leido karantinuotis savo bute. Kitą dieną atvykusius užsieniečius jau karantinavo valtybės paskirtame viešbutyje. Tai mes dar turėjome laisvės sportuoti dviese, savo kambariuose. Dėl čempionato buvo pasakyta, kad turėtume pradėti balandžio 15 dieną. Tas, aišku, neįvyko. Buvo oficialios žinios, kad pradėsim, o po to daug susitikimų. Dabar laukiame oficialių žinių. Yra daug spekuliacijų, bet nieko konkretaus nepasakyta.

Prieš savaitę mums klubas pasakė, kad iki gegužės 10 dienos, esame laisvi. Mes sportuojame tik individualiai. Į Lietuvą grįžti mums neapsimoka, nes nelabai įmanoma dėl uždarytų sienų daugelyje šalių ir skrydžių nėra. Be to, reiktų atskridus į Lietuvą vėl dvi savaites karantinuotis ir tada vėl skristi atgal. Tai nėra logiška. Mes nusprendėme likti Šanchajuje. Čia visą laiką sportuojame. Pradžioje sezono nebuvo laiko susipažinti su miestu, tai dabar tam skiriame laiko. Bandome turiningai praleisti laiką.

– Kokie suvaržymai dar egzistuoja Šanchajuje?

– Iš matomų suvaržymų, tai dar reikia visiems dėvėti kaukes. Tai privalomas dalykas. Kaip žinome, kaukės neapsaugo nuo ligos, bet stabdo jos plitimą. Viešumoje jos yra būtinos ir visi jas nešioja. Kiek šnekėjau su vietiniais, tai ir kaukių nešiojimas gali būti panaikintas greitai. Koronaviruso susirgimų atvejų mieste yra nulis. Nuo mūsų atvykimo, su kiekviena diena mieste žmonių vis daugėja. Anksčiau einant į prekybos centrus matuodavo temperatūrą, o dabar ir tai panaikinta. Aišku, einant į „Starbucks“ ar kokią kavinukę, vis dar tikrina. Dar užsirašinėja, kur tu gyveni, koks tavo telefono numeris. Jeigu būtų susirgimų, kad galėtų tave atsekti. Bet apribojimai yra lengvinami. Laiko klausimas, kada ir kaukes galėsime padėti į šoną. Visas gyvenimas grįš į normalias vėžes.

– Gegužės 10 dieną jau turėtumėte treniruotis su komanda?

– Mums pranešta, kad gegužės 10 dieną turėsime grįžti į treniruotes. Tada žiūrėsime, kas bus toliau. Kontraktas yra iki sezono galo. Mes gerbiame tą kontraktą. Aš parodžiau pagarbą klubui, jis parodė pagarbą man. Laukiame oficialių žinių dėl sezono.

– Pasigirdo spekuliacijų, kad sezonas gali būti baigtas be legionierių. Kai kurie vėl palieka Kiniją.

– Spekuliacijų yra labai daug. Pirma, buvo kalbama, kad visas čempionatas vyks tik dviejuose miestuose. Tada kalbėta, kad žaisime visas likusias rungtynes, paskui jau pradėjo kalbėti, kad žaisime tik šešerias rungtynes. Dabar kalbama, kad gal tik atkrintamąsias. Kaip suprantate, čia tų variantų yra milijonas. Aš esu čia, nes buvau iškviestas ir darau savo darbą. Jeigu bus oficialus nutarimas, tada sės mano agentas ir šnekės su klubu. Mano darbas yra sportuoti.

– Anksčiau kalbėjote, kad jums neapsimoka nutraukti kontrakto. Ar žaidėjų įsipareigojimai tokioje nežinioje kažkiek atsilaisvina?

– Yra griežtos sąlygos iš abiejų pusių. Visi kontraktai yra saugomi FIBA taisyklių. Koks tikslas yra nutraukinėti kontraktą, kai visas pasaulis stovi ir žiūri. Čia dar galiu sportuoti su komanda. Mes dirbame ir matome tikimybę, kad sezonas gali grįžti ir galime jį pabaigti.

– NBA jau nusprendė mažinti žaidėjų atlyginimus. Kauno „Žalgiris“ sustabdė jų mokėjimą. Kaip yra Kinijos lygoje?

– Buvo atlyginimai nukelti mėnesiui. Taip buvo susitarta tarp visų žaidėjų. Dabar mums grįžus, atlyginimus vėl mums moka, kaip ir priklauso. Žiūrėsime, kaip bus toliau. Tai yra juridiniai dalykai, už kuriuos yra atsakingas mano agentas. Jeigu bus kažkokia man nepalanki situacija, tai agentas ją spręs kalbėdamas su klubu. Bet miestas veikia, viskas veikia... Manau, kad toks sprendimas yra nelabai tikėtinas, bet visko gali būti.

– Galima sakyti, kad jūs esate patenkintas Šanchajaus klubu?

– Taip. Nuo tada, kai sudarėme kontraktą praėjusią vasarą, aš jaučiu iš jų didžiulę pagarbą. Nėra jokių užnugarinių žaidimų, viskas vykdoma tiesiai šviesiai. Jeigu yra problemos, tai šnekamės. Aš esu patenkintas jais ir manau, kad jie patenkinti mano darbu. Džiugu, kad sudėtingoje situacija matosi, kad yra ieškoma sprendimų.

– Kaip vyksta jūsų individualus darbas? Galbūt tobulinate kažkokius žaidimo aspektus?

– Mes per tą mėnesį su treneriu jau sugebėjome įeiti į formą, buvome pasirengę žaisti. O dabar davė dar mėnesį. Aišku, yra daug dalykų, kuriuos gali patobulinti ir sustiprinti. Tą mes darome. Aš tiesiog vykdau mano trenerio sudėliotą planą.

– Kaip atrodo jūsų laisvalaikis Kinijoje?

– Dabar puikus metas susipažinti su Šanchajumi. Kultūrinamės ir bandome pažinti miestą. Jis daug kosmopolitiškesnis nei Dzinanas, kuriame gyvenau du sezonus. Jei neklystu, Šanchajuje gyvena trys milijonai užsieniečių. Manau, kad tai labai vakarietiškas miestas – daug įvairių restoranų. Bet turi ir kiniško žavesio. Su treneriu aplankėme bonsai sodus. Tikrai yra daug gražių dalykų. Yra aukščiausias Azijos pastatas. Dabar, kai yra laiko, tai randi ir noro visko pamatyti.