Naujienų srautas

Sportas2020.04.21 16:23

Gudzinevičiūtė apie karantino švelninimą sportininkams: nemanau, kad teisinga tikėtis išimčių

LRT.lt 2020.04.21 16:23

Koronavirusas stipriai smogė ir Lietuvos sportui – Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė tikino, jog LTOK nuostoliai gali siekti mažiausiai 20 procentų dabartinio biudžeto.

Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje dalyvavusi LTOK prezidentė ir olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė kalbėjo apie LTOK patirtus nuostolius, galimus karantino švelninimus sportininkams ir pakomentavo gandus dėl kitų metų olimpinių žaidynių

„Noriu pradėti nuo LTOK veiklos, kuri stipriai pristabdyta, visi švietimo projektai sustabdyti. Tačiau ir LTeam ir LTOK FB puslapyje galima rasti ir patarimų tėveliams, mokyojams, kaip sportuoti įvairių amžių vaikams ir tikimės, kad visi turės ką veikti ir pasportuos.

Didieji renginiai sustabdyti, birželį Vilniuje numatyta olimpinė diena nukelta į rudenį, o ar įvyks tada - irgi svarstysime. Visas sportas šiuo metu stovi, nes negalime sporto įsivaizduoti be rungtyniavimo, o ten yra ir žmonės. Be abejo, ir treniruočių procesai yra sustoję. Visi dirba pagal galimybes, kaip įmanoma, kai kurie turi įsirengę sales garažuose, kiti gali dirbti lauke. Bet ne visoms šakoms įmanoma, kaip, sakykime, plaukime ar dvikovų sporte.

Daina Gudzinevičiūtė nemano, kad sportininkams turėtų būti taikomos išimtys dėl karantino: sveikata svarbiau

Olimpinės žaidynės atidėtos metams, tai tikimės, kad mūsų sportininkai tikrai turės galimybę grįžti į formą ir sėkmingai startuoti. Pagal TOK informaciją aišku, kad tiek, kurie turi jau iškovoję teisę startuoti, automatiškai perkeliami į kitus metus (tokių yra 57 procentai), o dėl likusių – kiekviena federacija yra įpareigota pakeisti atrankos sistemą taip, kad visi, galintys atsirinkti, atsirinktų.

Įvairių sunkumų patiriame ir mes, turime galvoti, kaip sutaupyti, nukritęs loterijų bilietų pardavimas. Kai kas susitaupys automatiškai, tarkime, dėl neįvykusių renginių, kai kur teks sumažinti išlaidas, bet jau ne kartą esame sakę kad sportininkai neturi nukentėti ir sportininkų stipendijos mokamos bus ir toliau", – pasakojo D. Gudzinevičiūtė.

Paklausta apie tai, ar LTOK tariasi su Vyriausybe dėl galimo karantino sąlygų švelninimo sportininkams, olimpinė čempionė liko atsargi, tačiau teigė, jog tam tikri žingsniai yra dedami.

„Nemanau kad būtų labai teisinga tikėtis ypatingų išimčių, nes sveikata ir gyvybė yra brangiau, bet tai, kas įmanoma padaryti, daroma - jau yra nutarimo projektas, kad būtų galima šiek tiek palengvinti sąlygas ir tie, kas turės galimybę sportuoti nedidelėse grupėse ar atvirose aikštelėse, galėtų tai daryti. Tikimės, kad tas nutarimas bus priimtas“, – svarstė D. Gudzinevičiūtė.

Užsiminusi apie tai, kad finansiniai nuostoliai bus matomi ir LTOK ataskaitose, D. Gudzinevičiūtė konkrečių skaičių nepateikė, tačiau paminėjo, jog duobė gali sudaryti penktadalį numatyto biudžeto.

„Konkrečių skaičių kol kas nėra, dar bus vėliau, nes karantinas dar nesibaigė. Tačiau numatomas bent jau dvidešimt procentų sumažėjęs biudžetas“, – atskleidė LTOK prezidentė.

Pastaruoju metu specialistai Japonijoje teigė, jog aplinka šalyje net ir kitais metais nebus visiškai saugi ir olimpinės žaidynės gali neįvykti net ir tada, tačiau D. Gudzinevičiūtė šia tema nespekuliavo.

„Jokių rimtų ir atsakingų kalbų apie tai negirdėjau, kaskart įvairūs gandai pasirodo anksčiau nei rimti pamąstymai, tai nieko rimto tikrai negirdėjau“, – sakė ji.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi