Naujienų srautas

Sportas2020.04.21 17:49

Ankstyvas žvilgsnis – koks kitame sezone gali būti veržtis diržus planuojantis Kauno „Žalgiris“?

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2020.04.21 17:49

Kauno „Žalgirio“ klubas ir toliau išlieka vienintele Lietuvos profesionalia krepšinio komanda, kurios 2019–2020 m.  sezonas dėl koronaviruso pandemijos oficialiai dar nėra pabaigęs. Kol žalgiriečiai dar laukia galutinio Eurolygos sprendimo, klubo vadovybės pašonėje – kito sezono sudėties rebusas.

Jeigu ne įprastinį sporto pasaulio ritmą sustabdęs COVID-19 virusas, „Žalgirio“ klubas jau prieš beveik dvi savaites būtų pabaigęs kovas Eurolygos reguliariajame sezone ir, sėkmingo pasirodymo atveju, būtų pradėjęs ketvirtfinalio seriją.

Tiesa, realybė diktuoja kitokias sąlygas. Interviu su LRT TELEVIZIJA metu Kauno ekipos generalinis direktorius Paulius Motiejūnas aiškino, kad pandemijos sukeltas sezono sustabdymas ar net galutinis jo nutraukimas ženkliai atsilieps klubo finansinei situacijai.

Sportas. Orai. Paulius Motiejūnas apie pandemijos smūgį Kauno „Žalgiriui“: visi bendrai turėsime susispausti

„Mes dar neskelbiame jokių skaičių, nes laukiame, kada praeis galų gale derybos su žaidėjais. Susitarimas su žaidėjų asociacija daug ką nulems. Mes turime biudžeto variantą A ir turime variantą B. Reikia, kad su jais susitartume ir tada pasakysime, kokie konkrečiai nuostoliai“, – aiškino „Žalgirio“ vadovas. – Yra rėmėjų, kurie sako, kad neįvykdys finansinių įsipareigojimų. Ir su miestu tas pats, nes arenoje nieko nevyksta. Daug kas sustabdyta. Daug kas priklauso nuo to, ar užbaigiame sezoną, ar ne.“

P. Motiejūnas ne tik pridūrė, kad visiems „teks susispausti“, bet ir komentavo žiniasklaidoje pasirodžiusias kalbas apie „Žalgirį“ dominantį amerikietį gynėją Steve`ą Vasturią.

„Dėl komandos formavimo kol kas tiesiog stebime rinką. Renkame informaciją, kurie mūsų dominami žaidėjais yra laisvi agentai. Bet kalbėti apie naujas sutartis dar tikrai ne laikas ir to nedarome“, – LRT TELEVIZIJAI teigė P. Motiejūnas.

Portalo LRT.lt žiniomis, Lietuvos krepšinio klubai ruošiasi finansiniam sunkmečiui ir jau dabar pradėjo kalbas su žaidėjais dėl atlyginimų susimažinimo kitam sezonui. Krepšinio pasaulyje kalbama, kad dalį krepšininkų nemaloniai nuteikė klubų pasiūlymai kontrakte garantuotus atlyginimus susimažinti 50 ar net 60 procentų.

Kauno klubo vadovybė laukia Eurolygos žaidėjų asociacijos derybų su lygos ir klubų vadovybe pabaigos dėl karantino metu žaidėjams mokamo uždarbio.

Kintamųjų kito sezono „Žalgirio“ klubo sudėties lygtyje yra be galo daug, tačiau turint dalį informacijos, galime apžvelgti, koks gali būti kauniečių veidas 2020–2021 metų sezone.

Gynėjų grandis: nežinomybė dėl užsirekomendavusio snaiperio ir lietuvių padėtis

Dar 2019–2020 m. sezono eigoje Kauno „Žalgirio“ klubas dėjo žingsnius komandos gretose ir kitam sezonui išlaikydamas amerikietį Thomą Walkupą, su kuriuo buvo pasirašytas sutarties pratęsimas.

Krepšininkas kartu su Edgaru Ulanovu buvo daugiausiai minučių Eurolygoje iki sezono sustabdymo sužaidęs klubo žaidėjas. Įžaidėjo pozicijoje daug laiko praleidęs gynėjas stipriausiame turnyre Europoje rinkdavo po 9,6 taško bei atlikdavo po 5,5 rezultatyvaus perdavimo.

Žaidėjo tobulėjimo kreivės šovimas į viršų leidžia tikėtis, kad 2020–2021 m. sezone T. Walkupo pozicijos bus ypač tvirtos.

Galingai šį sezoną pradėjusį Marių Grigonį pristabdė mažojo kojos piršto trauma, patirta dar pirmoje Eurolygoje sezono pusėje. Žaidėjas iš rikiuotės iškrito iki pat kovo mėnesio, o, kai buvo pasiruošęs grįžti, sezoną nutraukė koronavirusas.

M. Grigonis po 2018–2019 m. su „Žalgiriu“ pasirašė naują trejų metų sutartį, kurioje buvo įrašyta išpirkos galimybė po kiekvieno sezono. Jeigu puikios žalgiriečio sezono pradžios nebūtų sustabdžiusi trauma, M. Grigonio akcijos žaidėjų rinkoje galėjo gerokai pakilti ir palikti mažiau vilčių kauniečiams išlaikyti universalų gynėją Kaune.

Pakalbam apie sportą. Interviu su Kauno „Žalgirio“ gynėju Mariumi Grigoniu

Ilgi mėnesiai be krepšinio ir vasara be rungtyniavimo Lietuvos rinktinėje, gali diktuoja logišką scenarijų – M. Grigonis ir toliau lieka Kaune bei siekia sugrįžti į sportinę formą, kuri buvo privertusi Europą garsiai linksniuoti žaidėjo vardą.

2019-ųjų vasarą į „Žalgirio“ ekipą sugrįžo Lukas Lekavičius, kuris šio sezono Eurolygos kampanijoje sužaidė savo geriausią karjeros sezoną: 10,5 taško, 2,8 rezultatyvaus perdavimo ir 1,3 atkovoto kamuolio.

Specifinių užduočių vykdytojas aikštėje ir energijos įnešantis krepšininkas turi galimybę po 2019–2020 m. sezono pasinaudoti kontrakte esančiu „pliusu“ ir pratęsti sutartį su „Žalgiriu“.

„Mažas, bet aštrus“ žalgirietis ypač gerai atrodė Šarūno Jasikevičiaus sistemoje, tačiau kituose Eurolygos klubuose gali susidurti su ribotu vaidmeniu. Bandymas įsitvirtinti Atėnų „Panathinaikos“ gretose L. Lekavičiui pasirodė per sunkus dėl komandoje žaidusios žvaigždės Nicko Calatheso.

Geras sezonas su „Žalgiriu“, normaliomis aplinkybėmis, leistų kalbėti apie kylančią žaidėjo vertę, tačiau susilpnėjusi klubų finansinė galia gali sumažinti pasiūlymų gynėjui iš kitų komandų. Žinant „Žalgirio“ vadovybės norą komandos gretose išsaugoti lietuvius, L. Lekavičius turėtų sėsti prie derybų stalo su P. Motiejūnu ir ieškoti kompromiso dėl kito sezono kontrakto sąlygų.

Kitas krepšininkas, su kuriuo komandos vadovybė turėtų neabejotinai derinti bendradarbiavimo klausimą – Artūras Milaknis. Kaip ir kapitonas Paulius Jankūnas, taip ir A. Milaknis yra neatsiejamas nuo „Žalgirio“ vardo. Snaiperio sutartis su klubu baigiasi šią vasarą. Beveik 300 tūkst. eurų 2019–2020 m. turėjusio uždirbti žaidėjas dar turės susitarti dėl uždarbio kitam sezonui, tačiau sunku įsivaizduoti, kad žalgiriečiai nepratęs sutarties su taikliarankiu krepšininku.

Po M. Grigonio traumos kauniečiai į komandos gretas pasikvietė kovų Eurolygoje užgrūdintą snaiperį KC Riversą. Po neįkvepiančio pasirodymo pirmose 5 rungtynėse, amerikietis sužibėjo gražiausiomis spalvomis likusioje sezono dalyje ir pelnydavo po 9,3 taško, tritaškius metė 41,2, dvitaškius – 52,8, o baudų metimus – 90 procento tikslumu.

Jau žaisdamas „Žalgiryje“ KC Riversas žiniasklaidai teigė, kad neprieštarautų pasilikti Kaune ir kitą sezoną. Žinoma, sutartį iki šio sezono pabaigos turintis krepšininkas, normaliomis sąlygomis, tikėjosi pasikelti savo atlyginimą, kuris, anot įvairių duomenų, siekė apie 30 tūkst. eurų per mėnesi. Visgi finansinė kauniečių situacija ir į rikiuotę sugrįžtantis M. Grigonis palieka atvirą klausimą – ar su tritaškiais prapliupusiu KC Riversu tolimesnis bendradarbiavimas nebus nutrauktas, taip siekiant taupyti išlaidas?

Komandos gretose ir toliau liks sutartį su klubu turintis Rokas Jokubaitis. Toks pat likimas tikriausiai laukia ir minutes neblogai Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) išnaudodavusio Karolio Lukošiūno.

Puolėjai: ar su „Žalgiriu“ atsisveikins ilgametis žaidėjas?

Vienas iš didžiausių tarpsezonio klausimų, laukiančių „Žalgirio“ – ar komandos gretose liks 28 metų 199 cm ūgio lengvasis krašto puolėjas E. Ulanovas.

Nors 2019–2020 m. žaidėjo sezono pradžia Eurolygoje, kaip ir visai komandai, priminė amerikietiškuosius kalnelius, tačiau krepšininkas iki sezono sustabdymo, per 9 paskutinių rungtynių seriją, demonstravo solidų žaidimą ir statistiką.

Toks geras pasirodymas netruko atkreipti kitų Eurolygos klubų dėmesį. Teigiama, kad E. Ulanovu yra ypač susidomėjęs Milano „AX Armani“ klubas. Žaidėjo noras uždirbti ne mažesnius pinigus nei buvo numatyta kontrakte 2019–2020 m. sezonui (apie 550 tūkst. eurų), gali priversti „Žalgirį“ atsisveikinti su puolėju, kuris komandoje rungtyniauja nuo 2014–2015 m. sezono.

Po sezono sustabdymo, kalbėdamas su portalu LRT.lt, E. Ulanovas pabrėžė, kad ateities rebusą spręs „tik pasibaigus sezonui, kai bus aiški situacija“.

Pakalbam apie sportą. Edgaras Ulanovas – apie (ne)pasibaigusį sezoną, veiklas per karantiną bei krepšinį jam pasibaigus

Kaune 2019–2020 m. sezone debiutavo ir lengvojo bei sunkiojo krašto puolėjo žaidęs amerikietis Nigelas Hayesas. Nors krepšininko žaidimo kreivė Eurolygoje bangavo, žaidėjo darbas gynyboje ir dar ne visiškas atskleistas potencialas gali signalizuoti apie tai, kad abi šalys pasinaudos N. Hayeso sutartyje esančiu „pliusu“ ir pratęs bendradarbiavimą. Viską lems derybų klausimas.

Dar vienas „pliusą“ sutartyje su „Žalgiriu“ turintis aukštaūgis – australas Jockas Landale`as. Kauniečiai už krepšininkas sumokėjo išpirką „Partizan“ klubui ir pasikvietė į savo gretas.

Sezono metu sunkiojo krašto ir vidurio puolėjo pozicijose žaidžiantis J. Landale`as demonstravo tobulėjantį žaidimą Eurolygoje, tačiau akivaizdu, kad aukštaūgiui dar reikia papildomos fizinės jėgos grumiantis su labiau patyrusiais varžovais. Po 11 taškų ir 4,4 atkovoto kamuolio rinkęs aukštaūgis atrodo kaip dar vienas „pasilikti antrajam sezonui“ žaidėjas. Australas gali sekti ankstesniais priekinės linijos žaidėjų „Žalgiryje“ pavyzdžiais, kurie po antrojo sezono gerokai pasikėlė vertę – Brockas Motumas ar Brandonas Daviesas.

Sutartį su Kauno „Žalgirio“ klubu kitam sezonui turi ir kapitonas Paulius Jankūnas. Dėl traumų 2018–2019 m. sezone kentėjęs veteranas, buvo pasiruošęs įsibėgėti per 2019–2020 m. sezoną, tačiau aukštaūgis pasižymėjo 3 taškų ir 3,1 atkovoto kamuolio vidurkiais.

Pats žaidėjas portalui LRT.lt tvirtino, kad su gerėjančiu savo bei komandos žaidimu, buvo pasiruošęs įnešti dar didesnį indėlį per likusią sezono dalį. „Žalgirio“ rūbinė išties sunkiai įsivaizduojama be ilgamečio kapitono, tačiau organizacijai tikriausiai norėtų, kad P. Jankūnas susimažintų daugiau nei 400 tūkst. eurų per sezoną siekiantį atlyginimą.

Pakalbam apie sportą. Paulius Jankūnas – apie nutrūkusį sezoną, treniruotes karantino metu ir mintis užsiauginti ūsus

Vidurio puolėjai: klausimas dėl rezultatyviausio žalgiriečio

Prieš 2019–2020 m. sezoną„Žalgiris“ sudarė apie pusė milijono eurų sutartį su galimybe ją pratęsti metams su aukštaūgiu Zachu LeDay`umi. Krepšininkas Eurolygos buvo rezultatyviausias žalgiriečių gretose – rinko po 11,8 taško ir dar atkovodavo po 4,7 kamuolio.

Aukštaūgis išsiskyrė energija aikštėje bei antroje sezono pusėje atsirišusiais tritaškiais metimais, tačiau neretai siutindavo Š. Jasikevičių priimtais blogais sprendimais ir klaidomis. Z. LeDay`us iki sustabdant sezoną buvo svarbi „Žalgirio“ sėkmingos atkarpos Eurolygoje dalis.

Klubo vadovybės lauks dar vienas rebusas – ar pratęsti sutartį su Z. LeDay`umi, kartu derinant naujo kontrakto sąlygas 2020–2021 m. sezonui, ar ieškoti pigesnio varianto priekinėje linijoje.

Komandos gretose turėtų likti ir dar vienas „pliusą“ kontrakte turintis aukštaūgis – Martinas Gebenas. Antano Kavaliausko pamaina komandoje tapęs tvirtai sudėtas vilnietis didelių kalnų nenuvertė, tačiau visiškai pateisino viltis, o sezono metu sužaidė ne vienerias solidžias rungtynes debiutiniame Eurolygos sezone.

Krepšininkas turėtų toliau likti pagalbiniu vidurio puolėju, kuriam tobulėjant, didėtų ir minučių skaičius aikštėje.

Kitas svarbus ateities klausimas ir galimi naujokai

Kiekvieną vasarą aktualiu išlieka vyriausiojo trenerio Šarūno Jasikevičiaus ateities klausimas Kaune. Specialistas ne kartą yra pabrėžęs, kad „Žalgirio“ klube turi viską, apie ką galėtų pagalvoti ir jaučiasi laimingas.

Turkijos žiniasklaidoje dar neseniai skambėjo pranešimai apie tai, kad serbą Željko Obradovičių gali pakeisti jo buvęs auklėtinis Š. Jasikevičius, tačiau, panašu, kad Stambulo „Fenebrahče“ klube legendinis specialistas liks darbuotis toliau.

Kol kas tokio kalbos išlieka spėlionėmis ir Š. Jasikevičius, kaip ir kiekvienais metais, jokių signalų dėl galimybės pateikti Kauną nėra pateikęs. Kaip ir žaidėjai, taip ir treneris dar turės sėsti prie derybų stalo su P. Motiejūnu ir aptarti savo galimo užmokesčio kitam sezonui klausimą.

Straipsnio pradžioje jau buvo minėta, kad žalgiriečiai domisi Vokietijos Vechtos „Rasta“ klube žaidusiu Steve`u Vasturia. 23-ejų metų 196 cm ūgio krepšininkas nėra žaidęs nei Eurolygoje, nei Europos taurės turnyruose bei primena Thomo Walkupo situaciją iki šiam žalgiriečiui atvykstant į Kauną.

S. Vasturia gali tapti investiciniu projektu į ateitį tikinti krepšininko galimybėmis tobulėti Kaune. Visgi sirgaliai dar nepamiršo ir Kaune taip ir nepritapusio meksikiečio Alexo Perezo, kuris, kaip ir S. Vasturia, iki prisijungiant prie „Žalgirio“ ekipos žaidė tik FIBA čempionų lygoje.

Kitas krepšinio pasaulyje minimas ir žalgiriečius dominantis žaidėjas – Arnoldas Kulboka. 22-ejų metų 208 cm ūgio universalus krepšininkas 2019–2020 m. sezoną praleido Ispanijos Bilbao „RETAbet“ klube. Krepšinio užkulisiuose teigiama, kad A. Kulboka ne iškart papildytų kauniečių gretas, o dar bent metus pasistažuotų Ispanijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi