Sportas

2015.10.14 12:43

LFF ir UEFA tirs incidentus stadione

LRT.lt, DELFI.lt2015.10.14 12:43

Lietuvos futbolo federacija (LFF) reiškia susirūpinimą ir pradėjo išsamų tyrimą dėl incidentų, kurie vyko spalio 12 dieną LFF stadione Europos čempionato atrankos rungtynių tarp Anglijos ir Lietuvos metu, rašoma pranešime spaudai. Kaip praneša BBC, tyrimą pradėjo ir Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA). 

Drausminės baudos dėl žiūrovų elgesio ir sukeltų muštynių gresia ir Lietuvos (LFF), ir Anglijos (FA) futbolo federacijoms.

LFF apgailestauja dėl nesklandumų, kuriuos patyrė futbolo mėgėjai bei aistruoliai stadione.

LFF pažymi, kad rungtynių saugumo užtikrinimui buvo pradėta ruoštis dar vasarą. Buvo organizuojami susitikimai su Anglijos futbolo asociacijos saugumo specialistais, konsultuojamasi su UEFA, Lietuvos teisėtvarkos ir apsaugos tarnybų atstovais.

Atsižvelgiant į esamą stadiono infrastruktūros bei suderintą saugumo planą buvo griežtai paskirstomi ir atribojami abiejų šalių komandų aistruoliai, praėjimai, skirtos papildomos saugos darbuotojų pajėgos, įgaliotai bendrovei vykdant prekybą internetu, buvo įvertintos grėsmės dėl bilietų įsigijimo apeinant draudimus ir prevencijos priemones. Deja, ne visos priemonės užtikrino siektus rezultatus.

Galutinės išvados dėl pagal kompetenciją pasitelktų partnerių veiksmų, atsakomybės ribų ir priemonių taikymo proporcingumo bus padarytos atlikus išsamią aplinkybių analizę, apibendrinus bendradarbavusių šalių pateiktą medžiagą.

Tenka konstatuoti, kad esama LFF stadiono infrastruktūra negali patenkinti nei visų žiūrovų poreikių, nei užtikrinti visiško svečių ir namų aistruolių atskyrimo bei saugumo bei srautų išskirstymo, o stadiono plėtros galimybės yra labai ribotos.

Alternatyvos organizuoti tokio masto tarptautines varžybas LFF neturi, todėl tikisi, kad nepaisant patirtų nesklandumų ir objektyvios situacijos Vilniaus mieste, diskusijos savivaldybėje ir vyriausybėje dėl šiuolaikinius saugumo ir techninius reikalavimus atitinkančio reprezentatyvaus stadiono statybos bus tęsiamos.

Tuo pačiu LFF nuoširdžiai dėkoja visiems futbolo gerbėjams, rinktinės aistruoliams, kurie atvyko palaikyti rinktinę stadione.

Spalio 12 dieną Vilniaus LFF stadione vykusiose 2016 metų Europos futbolo čempionato atrankos rungtynėse tarp Lietuvos ir Anglijos rinktinių du kartus kilo muštynės Pietų tribūnoje tarp lietuvių aistruolių ir į tą tribūną susirinkusių anglų fanų. Įsikišus policijai riaušės greitai buvo numalšintos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt