Naujienų srautas

Sportas2020.04.20 15:47

Paralimpinis iššūkis: broliai Lavrinovičiai prieš brolius Skučus vežimėlių krepšinyje

LRT.lt 2020.04.20 15:47

„Parateam Lietuva“ pristato vaizdo projektą „Paralimpinis iššūkis“, kuriame Lietuvos sporto žvaigždės išbandys paralimpines rungtis, varžysis su neįgaliųjų sporto lyderiais, dalinsis savo įspūdžiais. Debiutiniame naujojo projekto epizode legendiniai broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai priėmė vežimėlių krepšinio iššūkį, mestą brolių Kęstučio ir Vytauto Skučų.

„Kojų nėra, rankos silpnos, metimai nesiekia krepšio.Tikimės garbingai pralošti, kad tik ne sausai“, – po apšilimo, prieš dvikovą Vilniaus Gedimino technikos universiteto salėje sakė D. Lavrinovičius.

„Iš vežimėlio tai kažkaip nelabai, iš trečio karto metimai lietė krepšį. Žaidžiame pirmą kartą ir iš karto gavome patį stipriausią varžovą“, – broliui Darjušui pritarė Kšyštofas Lavrinovičius.

Varžovai – ne vienus metus Lietuvos vežimėlių krepšinio rinktinei atstovavę K. Skučas ir V. Skučas.

„Jiems tai bus iššūkis, nes vienas dalykas yra atsisėdus pabandyti mesti ar pavažiuoti truputį. Tačiau kitas dalykas yra žaisti, tai yra kur kas sunkiau“, – dvikovos eigą prognozavo K. Skučas.

„Metimas gal labai ir nenukentės, nes pasėdėję, prisitaikę jie tai padaryti galės. Bet jiems valdymas vežimėlio bus tikrai sudėtingas dalykas“, – apie iššūkius varžovams pasakojo V. Skučas.

Mačo teisėjo aikštėje ir projekto vedėjo vaidmuo teko paralimpiniam čempionui Mindaugui Biliui.

„Tikiu, kad projektas bus įdomus žmonėms. Visuomenė artimiau susipažins su paralimpiniu sportu, pamatys, kaip mūsų atletai treniruojasi, o sveikieji sportininkai patys pajus, ką gi reiškia varžytis sėdint vežimėlyje nematant ar negalint valdyti kai kurių kūno dalių.

Iš anksčiau turime nufilmavę pirmus tris „Paralimpinio iššūkio“ epizodus, kuriuos transliuosime per artimiausias kelias savaites. Planuose – dar ne vienas epizodas, o filmavimai bus atnaujinti, kai tik bus atidarytos sporto bazės ir atletai grįš į įprastą gyvenimą.

Noriu padėkoti visiems, kurie prisideda prie šio projekto gyvavimo: sportininkams, komandai, taip pat pagrindiniams Lietuvos paralimpinio komiteto partneriams“, - pasakojo Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas M. Bilius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi