Naujienų srautas

Sportas2020.04.21 05:30

Vasaros bėgimai ir sporto renginiai – atšaukti neskubama, tačiau tenka nukelti vėliau

Paulius Cubera, LRT.lt 2020.04.21 05:30

Visoje šalyje vis dar esant karantino padėčiai dėl pasaulinės koronaviruso pandemijos įvairių masinių renginių organizatoriai turi spręsti, kaip išsisukti iš esamos padėties. Sporto renginių organizatoriai kai kurias varžybas kelia į internetinę erdvę, kiti savo renginius jau atšaukė arba perkėlė.

Kasmet Vilniuje ir aplink jį vyksta visa aibė įvairių masinių sporto renginių, skirtų tiek profesionaliems sportininkams, tiek visiškiems mėgėjams. Didžiausi jų tradiciškai būna rugsėjo viduryje organizuojamas Vilniaus maratonas ir rugpjūtį vykstantis Velomaratonas.

Tačiau yra ir mažesnių renginių, kurių dalis jau perkeliama į kitus mėnesius arba net atšaukiama.

Bene anksčiausias didelis renginys – Trakų pusmaratonis, turėjęs vykti gegužės 16 dieną, jau oficialiai perkeltas į rugpjūčio 22-ąją.

Asociacijos „Sporto renginiai“, kuri ir organizuoja Trakų pusmaratonį, direktorius Evaldas Martinka tikisi, kad liepos ir rugpjūčio mėnesiais masiniai renginiai jau galės vykti. Ši organizacija ir rengia tokius sporto renginius, kaip Bėgimas basomis ar Vilniaus 100 km bėgimo varžybos. Šie renginiai kol kas lieka numatytomis datomis.

Kaip LRT.lt teigė E. Martinka, nukelti renginį organizatoriams nėra taip jau lengva: „Registracijos iš viso sustojo. Iki kalbų apie uždarymą registracija vyko, bet dabar sustojo. Žmonės po vieną sportuoja, tad saugiai miške bėgioti galima, todėl gali būti, kad kai kuriuos renginius organizuosime virtualiai. Bet Trakai, manau, tikrai turėtų įvykti, aš toks optimistas.

Didelė problema (nukėlimas – red.), nes renginio, kuris turi vykti gegužės 16 dieną, išlaidos prasideda 3–4 mėnesiai prieš renginį. Investuoji į viešinimą, radijas, televizija, maketavimai, dizainai, užsakymai įvairių gaminių, pavyzdžiui medalių, laiko fiksavimo daviklių ir t. t. Perkėlus renginį kitiems dalyviams data netinka, jie prašo grąžinti išlaidas už registraciją, o realiai tie pinigai jau yra investuoti į renginį. Daugiausia žmonės užsiregistruoja likus iki renginio savaitei ar dviem. Iš anksto bilietus įsigyja mažai žmonių, tad tie pinigai iškart investuojami į renginių organizavimą.“

Bent vienas bėgimo entuziastų renginys Vilniuje jau tikrai neįvyks. Kaip LRT.lt teigė „We Run Vilnius“ organizatorių atstovė Milda Monstavičiūtė, gegužės 31-ąją turėjęs įvykti bėgimas yra atšaukiamas.

„Planuojame perkelti bėgimą į NIKE bėgimo programėlę ir kviesti bėgti asmeniškai kiekvieną, jei situacija karantino bus švelnesnė tuo metu“, – teigė M. Monstavičiūtė.

Ji patikino, kad „We Run Vilnius“ organizatoriai grąžins pinigus, išleistus už registraciją į renginį, o bėgimas nebus perkeltas į kitą datą.

„Labai neaiški situacija, kiek bus ribojami masiniai renginiai, o tokiam renginiui pasiruošimas yra nemažas, tai – kelių mėnesių įdirbis. Rugsėjį turi vykti Vilniaus maratonas, mes esame partneriai, tad vienas šalia kito renginiai irgi nėra tikslinga“, – teigė M. Monstavičiūtė.

Vilniaus savivaldybės vicemeras Valdas Benkunskas teigė, kad tikėtis renginių birželio mėnesį nereikėtų, nes situacija dėl karantino dar tikrai nėra aiški.

„Viskas labai greitai ir dinamiškai keičiasi, artimiausi mėnesiai masiniams renginiams tikrai yra netinkami, greičiausiai jie tikrai nevyks. Optimistiškai žiūrint į vasaros pabaigą ir rudenį, renginiai planuojami.

Artimiausiais mėnesiais, manau – ir birželį, nerealu tikėtis, kad masiniai renginiai vyks. Aišku, rizikinga priimti sprendimus dėl birželio, organizuoti, planuotis išlaidas, nes niekas negali pasakyti, kiek socialinio bendravimo laisvės bus. Daug saugiau būtų renginius perkelti į rugpjūtį ar rugsėjį“, – LRT.lt sakė vicemeras V. Benkunskas.

Savivaldybė prisideda prie dviejų tikrai didelių šių metų renginių – Velomaratono (rugpjūčio 23 d.) ir „Olimpinės dienos“ organizavimo. Pirmasis iš šių renginių planuojamas, kaip numatyta, o „Olimpinė diena“ jau nukelta į rugsėjo mėnesį.

Tarptautinį Vilniaus maratoną organizuojančios įmonės „Tarptautinis maratonas“ atstovė Diana Kijauskaitė teigė, kad kol kas apie šio renginio atšaukimą nėra galvojama. Vilniaus maratonas numatytas rugsėjo 13-ąją.

„Kadangi situacija dėl masinių renginių dar neaiški, valstybė dar nėra paskelbusi nei sprendimų, nei aiškesnių datų, kada jie bus, todėl situaciją stebime. Kol kas renginio atšaukti neplanuojame, kadangi po truputį valstybės suvaržymai atlaisvinami, tad šansų, kad maratonas įvyks, kaip planuota, tikrai yra. Jei būtų paskelbti tam tikri suvaržymai, svarstoma alternatyvių vykdymo formų galimybė, viena iš jų – pusiau virtualus, pusiau gyvas renginio vykdymas“, – teigė D. Kijauskaitė.

Ši įmonė taip pat organizuoja ir kasmetinį Moterų bėgimą, jis numatytas birželio 13-ąją. D. Kijauskaitė patikino, kad renginys tikrai nebus atšaukiamas, kol kas vis dar tikimasi jį surengti laiku, tačiau tam nepavykus organizatoriai jau yra numatę ir „atsarginę“ datą.

Multisporto varžybų „Vilnius Challenge“ organizatoriai jau yra nusprendę, kad birželio 6 dieną suplanuotas renginys negali vykti, tačiau nauja data dar nėra numatyta.

„Greičiausiai nukelsime, dar sprendžiame. Bet tikrai neatšauksime, o jeigu kažkam data netiks – leisime kitiems ar dar kitiems metams pasilikti bilietą. Dabar žiūrinėjamės datas, kur nukelti kiti renginiai, sunku viską susekti, todėl šiek tiek vėluojame pateikti informaciją“, – LRT.lt sakė renginio organizatorius Linas Kleina.

Tiesa, masinių renginių perkėlimas šalia finansinių rūpesčių organizatoriams sukelia ir sunkumų pritraukti dalyvius. Niekas nežino, kaip aktyviai žmonės ryšis iškart po karantino suvaržymų dalyvauti masiniuose renginiuose, be to – padidės konkurencija.

„Dėl sėkmingumo yra klausimas. Yra dalis žmonių, kurie labai nori sportuoti, yra žmonių, kurie žiūri atsargiai. Dabar visi renginiai sušoks į vieną ar du mėnesius, vyks daug renginių ir tie patys dalyviai fiziškai nepaveš. Žmonės bus pasiilgę renginių, bet fiziniai gebėjimai neleis dalyvauti visuose – negali kas savaitę įveikti po triatloną ar maratoną“, – teigė asociacijos „Sporto renginiai“ direktorius E. Martinka.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi