Naujienų srautas

Sportas2020.04.19 17:54

Kauno „Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas apie krizės smūgį klubui: reikės susispausti

Visą Europą sausakimšomis tribūnomis kelis sezonus iš eilės žavėjęs Kauno „Žalgiris“ skaudžiai pajus koronaviruso krizės pasekmes – kasmet didėjęs biudžetas neišvengiamai turės susitraukti. Šiuo metu klubas nemoka atlyginimų žaidėjams. Būtent derybos su Eurolygos žaidėjų asociacija nulems ir kito sezono finansus, LRT televizijai sakė klubo direktorius Paulius Motiejūnas. 

Maskvos CSKA vadovai jau paskelbė, kad ši krizė Rusijos galiūnui atvers 5 mln. eurų skylę. Kauno „Žalgiris“ konkrečių skaičių dar neturi. P. Motiejūnas pabrėžė, kad daug lems derybų su Eurolygos žaidėjų asociacija rezultatai.

Žinios. Darbuotojai karantino metu ir toliau atleidžiami: sunkiausia įsidarbinti prekybos ir paslaugų sektoriuje

„Mes dar neskelbiame jokių skaičių, nes laukiame, kada praeis galų gale derybos su žaidėjais. Susitarimas su žaidėjų asociacija daug ką nulems. Mes turime biudžeto variantą A ir turime variantą B. Reikia, kad su jais susitartume ir tada pasakysime, kokie konkrečiai nuostoliai.“, – aiškino „Žalgirio“ vadovas.

Kol vyksta derybos su žaidėjais, „Žalgiris“ nemoka atlyginimų krepšininkams: „Mes taip esame sutarę. Kaip ir „Maccabi“ skelbia. Kol vyksta derybos su žaidėjų asociacija, jie negauna algų.“

P. Motiejūnas jau žino, kad sumažės pajamos iš rėmėjų. Klubas negali išpildyti visų įsipareigojimų, todėl ir rėmėjai gali nemokėti pažadėtų pinigų: „Yra kurie sako, kad to nedarys. Ir su miestu tas pats, nes arenoje nieko nevyksta. Daug kas sustabdyta. Daug kas priklauso nuo to, ar užbaigiame sezoną ar ne.“

Italijos „Gazzetta dello Sport“ dienraštis paskelbė, kad Lietuva yra viena iš pagrindinių pretendenčių surengti Eurolygos finalo aštuoneto turnyrą. Be Lietuvos taip pat įvardijama Rusija (Maskva) ir Graikija (Atėnai).

P. Motiejūnas teigė, kad šiuose ganduose yra tiesos, bet plačiau komentuoti kol kas negali. Klubas laukia oficialios informacijos iš Eurolygos. Tiesa, mato tokio turnyro naudą Lietuvai.

„Labiau būtų ne klubui naudinga, o pačiai šaliai. Suvažiuotų komandos ir viešbučiuose gyventų kurį laiką, maitintųsi. Ekonomikai čia būtų labai gerai. O mums nuo to nelabai kas – neturime savo nei viešbučių, nei verslų. Ir kadangi be žiūrovų, tai nieko labai neišloštume. Arenos nuoma tik. Pagrindinis dalykas – gana ilgam laikui užsipildytų viešbučiai“, – tikino „Žalgirio“ direktorius.

Kauno „Žalgiris“ atsargiai dėlioja ir kito sezono kontūrus. Jie labai priklauso nuo to, ar sezonas prasidės su sirgaliais, ar uždarose arenose.

„Labai nuo to priklauso biudžetas. Kitos lygos irgi svarsto klausimą su žaidėjais tartis dėl sumažintų algų ir kitam sezonui. Visi bendrai turėsime susispausti. Kadangi turime nemažai įsipareigojimų ir kitiems metams. Žiūrėsime, kaip pavyks juos sumažinti“, – svarstė P. Motiejūnas.

15min žurnalistas Donatas Urbonas skelbė, kad „Žalgiris“ kitam sezonui jau vilioja atakuojantį gynėją Steve‘ą Vesturią. P. Motiejūnas teigė, kad klubas stebi situaciją rinkoje: „Dėl komandos formavimo kol kas tiesiog stebime rinką. Renkame informaciją, kurie mūsų dominami žaidėjais yra laisvi agentai. Bet kalbėti apie naujas sutartis dar tikrai ne laikas ir to nedarome.“

Italijos žiniasklaida skelbė, kad Milano „AX Armani“ klubas rimtai domisi Edgaru Ulanovu. „Žalgirio“ vadovas tikino, kad į tokius gandus nekreipia dėmesio: „Klubai nelabai dalijasi ta informacija. Europoje nėra įprasta tai daryti. NBA tik tai daro. Tai nekreipiame dėmesio į tuos gandus. Tikrai negaliu pasakyti, ar iš tikrųjų Milano klubas domisi Edgaru Ulanovu.“

Kauno Žalgiris šį sezoną buvo suformavęs beveik 12 mln. eurų biudžetą. Nutraukus Lietuvos krepšinio čempionatą „Žalgiris“ buvo paskelbtas čempionu. Sustabdytame Eurolygos turnyre žalgiriečiai užima devintąją vietą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi