Naujienų srautas

Sportas2020.04.19 15:40

Lietuvos beisbolo rinktinės treneris – apie situaciją JAV ir pasikeitusią artėjančio sezono dėlionę

LRT.lt 2020.04.19 15:40

Pasaulyje įsisiautėjęs koronavirusas namuose uždarė ir Jungtinėse Amerikos Valstijose vis dar esantį, tačiau į Lietuvą jau turėjusį sugrįžti Willą Gordoną, rašo beisbolaskaune.lt.

Kauno „Lituanicos“ ir Lietuvos vyrų beisbolo rinktinės vyriausiasis treneris neslepia, kad šiuo metu situacija už Atlanto yra įtempta bei kol kas dar nėra žinoma, kada atsiras galimybė sugrįžti į Europą.

„Situacija kaip ir pas jus – visi yra namuose. Man tai jau penkta savaitė. Visa mano įmonė dirba iš namų, su draugais ar kaimynais bendraujame per tvorą. Kaip girdėjote, visi sporto sezonai nevyksta ir visiems čia yra didžiulis šokas. Vaikai namie, nėra mokyklos, todėl man teko ir dirbti, ir padėti vaikams mokytis. Viskas dabar yra viename“, – kalbėjo W. Gordonas.

„Žadu grįžti iš karto, kai tik atidarys sienas, – tęsė treneris. – Iš karto, kai įleis į Lietuvą, reiškiasi, kad turime atskristi ir dvi savaites praleisti karantine. Mano ryšys su Lietuva yra ne tik beisbolas, bet ir šeima. Mano žmona kaunietė ir nors gyvename su vaikais čia Amerikoje, mums yra svarbu dėl beisbolo, dėl šeimos ir dėl daugelio kitų priežasčių grįžti, todėl kiekvieną dieną sekame situaciją ir žiūrime, kada pavyktų parvykti.“

Dar ne neįpusėjus balandžiui Europos beisbolo konfederacija (CEB) paskelbė apie Europos taurių, į kurias šiemet turėjo vykti Kauno „Lituanicos“ ir Utenos „Titanų“ komandos, atšaukimą. Paklaustas, kaip vertino tokias naujienas, W. Gordonas neslėpė kažko panašaus ir tikėjęsis.

„Tai yra didelė mūsų tvarkaraščio dalis. Tai yra turnyras, kuriame klubui yra labai svarbu turėti gerą rezultatą, ir motyvacija visai žiemai, kad tinkamai pasiruoštume sezonui. Kiekvienais metais visi susikoncentruoja tam turnyrui, susiplanuoja darbus ir šeimyninius reikalus, kad galėtų išvykti. Aišku, prieš daug metų Kauno komanda buvo A grupėje, aukštesniame lygyje, ir visada mūsų tikslas yra laimėti ir eiti aukščiau.

Kai išgirdau šią žinią, pagalvojau, kad viskas aišku, aš to ir laukiau. Tai nebuvo man staigmena ir šis sprendimas yra geras. Kiekviena šalis yra atsakinga už savo žmones ir federacijos turi labai rimtai į tai žiūrėti. Kaip gali vykti čempionatas, kai dabar Italijoje, Anglijoje ar Ispanijoje dar vyksta tokia krizė dėl to viruso. Po dešimt metų žiūrėsime atgal ir nebus taip blogai, kad vienais metais turnyras neįvyko, bet dabar skauda ir gaila“, – pagrindinio „Lituanicos“ turnyro praradimą komentavo ekipos treneris.

COVID-19 sugriovė ne tik kruopščiai dėliotus „Lituanicos“ klubo planus, bet ir Lietuvos rinktinės dėlionę, kuri prasidėjo dar sausio mėnesį. Tiesa, su CEB žinia apie klubinio sezono pasikeitimus atskriejo naujiena ir apie Europos čempionato B diviziono turnyrą, kuris dėl koronaviruso protrūkio iš liepos perkeliamas į rugsėjį ar spalį.

„Nuo sausio mėnesio buvo treniruotės. Buvo bendra treniruotė kas antrą savaitę ir kiekvienas turėjo pasiruošimo planą. Buvo kalbama su kiekvienu žaidėju, koks jo tikslas ir kokia yra jo vieta komandoje. Matau, kad tikrai buvau patenkintas su pasiruošimu. Taip pat buvo beisbolas-5, kuris buvo geras įvykis, irgi mus motyvuoja gerai pasirodyti vasarą.

Turėjome planą kovo mėnesį su rinktine keletui savaičių išvykti į Japoniją ir ten žaisti draugiškas rungtynes. Tai neįvyko. Dabar kas savaitę yra naujienos ir keičiasi planai. Kol kas svarbiausia kiekvienam žaidėjui yra sveikata ir asmeniškai pasiruošti. Ką aš pasakysiu, kad neturint datos, sunku perplanuoti pasiruošimą“, – kalbėjo W. Gordonas.

Čempionato perkėlimas į rudenį, pasak vyriausiojo rinktinės trenerio, gali šiek tiek pakeisti užsienyje rungtyniaujančių žaidėjų galimybes atvykti, tačiau kol kas nieko konkretaus W. Gordonas įvardyti negalėjo.

„Bus matyti. Tas koregavimas reiškia, kad Lietuvos čempionatas bus dar svarbesnis ir per tas savaites, kai žaisime rungtynes, bus svarbu geras jas išnaudoti. Kas liečia „užsieniečius“, tai šitas virusas taip pat daro įtaką. Amerikoje taip pat turime tris lietuvius, iš kurių du žaidžia universitetuose, o vienas – gimnazijų čempionate. Jų sezonai irgi sustoja, bet žinau, kad jie stipriai sportuoja. Kol kas jie visi dar yra Amerikoje.

Tai, kad čempionatas vyks rugsėjį, yra gerai ta prasme, kad daugiau laiko turėsime pasiruošimui. Tai yra didesnis šansas, kad leis atvykti, kad leis skristi lėktuvu į Lietuvą. Dėl trenerio, tai buvo planai turėti mane kaip vadovą ir dar du ar tris trenerius iš Amerikos“, – teigė W. Gordonas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi