Naujienų srautas

Sportas2020.04.18 22:48

Dėl diskvalifikacijos šių metų olimpines žaidynes praleisti turėjusiems sportininkams – vilties žiburys

LRT.lt 2020.04.18 22:48

Tokijo olimpinių žaidynių perkėlimas į kitus metus gali pasitarnauti sportininkams, kurie šią vasarą jau buvo praradę viltį vykti į Japoniją.

„Reuters“ praneša, kad iki 2020-ųjų diskvalifikuoti sportininkai turės galimybę dalyvauti atrankos varžybose dėl patekimo į kitais metais vykstančias olimpines žaidynes.

Kaip teigia Lengvosios atletikos sąžiningumo (AIU) skyrius, diskvalifikacija yra taikoma tam tikram laikotarpiui, o ne konkrečiam turnyrui, todėl sportininkai, kurie nebebus suspenduoti prasidėjus naujai atrankai į Tokijo olimpines žaidynes, turės pilną teisę dalyvauti varžybose.

Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA) tvirtina, kad visos bausmės yra skirtos tam, kad taisykles pažeidę sportininkai negalėtų varžytis olimpinio ciklo metu, tačiau AIU vadovas Brettas Clothier mano, kad atletai tokiu atveju galėtų kreiptis į teisėsaugą.

„Įprastai WADA skiria ketverių metų diskvalifikaciją. Toks laikotarpis yra pasirenkamas dėl to, kad bausmė galiotų olimpinio ciklo metu“, – sakė B. Clothier.

„Situacija yra neeilinė, nes olimpinės žaidynės buvo perkeltos, todėl sportininkai gali tuo pasinaudoti. Vienas dalykas yra tikrai aiškus – teisiškai draudimas yra pritaikytas tam tikram laikotarpiui, o ne konkrečiam sporto renginiui“, – aiškino AIU galva.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi