Sportas

2020.04.18 20:13

LRT PLIUS eteryje – istorinės pasaulio futbolo čempionatų rungtynės

LRT.lt2020.04.18 20:13

Kiekvieną balandžio šeštadienio ir sekmadienio vakarą LRT suteikia progą prisiminti istorines pasaulio futbolo čempionatų rungtynes. Tarptautinė futbolo federacija (FIFA) karantino laikotarpiu LRT eteryje leido dar kartą parodyti legendines futbolo dvikovas.

Balandžio 18-ąją LRT PLIUS transliavo į futbolo istoriją įsirašiusias 2010-ųjų pasaulio čempionato ketvirtfinalio rungtynes tarp Ganos ir Urugvajaus, kurios baigėsi dramatiška Pietų Amerikos atstovų pergale po 11 metrų baudinių serijos.

120-ąją minutę Urugvajaus rinktinės puolėjas Luisas Suarezas, rezultatui esant 1:1, ranka atmušė į vartus skriejusį kamuolį ir už tai ne tik užsidirbo 11 metrų baudinį, bet dar ir buvo pašalintas iš aikštės.

L. Suarezas kito pasirinkimo neturėjo – kamuolys garantuotai būtų atsidūręs vartų tinkle, o tai būtų reiškę Urugvajaus pasitraukimą iš turnyro. Tuometinis Ganos rinktinės lyderis Asamoah Gyanas turėjo progą išvesti savo komandą į pusfinalį, tačiau jo smūgis nuo 11 metrų žymos sudrebino vartų konstrukciją ir komandoms teko eiti į baudinių seriją. Ten tikrą dramą išgyvenę urugvajiečiai 4:2 šventė pergalę.

LRT PLIUS eterį pasieks dar trejos rungtynės. Nepražiopsokite, nes galimybės peržiūrėti FIFA rungtynes sau patogiu metu nebus! FIFA griežtai nurodo, kad archyvuoti rungtynių negalima. Todėl jų negalėsite rasti LRT mediatekoje.

Likusių transliacijų per LRT PLIUS kanalą ir portale LRT.lt tvarkaraštis:

Balandžio 19 d. 21:00 val. 2010 m. FIFA Pasaulio futbolo čempionato aštuntfinalis. Vokietija-Anglija. Vokiečių pergalę lėmė ir anglams neįskaitytas F. Lampardo įvartis. Jį matė visi, išskyrus mačui teisėjavusią arbitrų brigadą. Net vokiečių vartininkas M. Neueris pasakojo, kad kamuolys už vartų linijos buvo atsidūręs „per metrą ar du“.

Balandžio 25 d. 21:00 val. 2010 m. FIFA Pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalis. Brazilija-Nyderlandai. Favoritė Brazilija pirmavo, bet W. Sneijderio vedami olandai sugebėjo palaužti favoritus.

Balandžio 26 d. 21:00 val. 2010 m. FIFA Pasaulio futbolo čempionato finalas. Nyderlandai-Ispanija. Tuometinė Europos čempionė Ispanija pirmą kartą tapo planetos čempione. Po pratęsimo ir A. Iniestos įvarčio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt