Sportas

2015.10.13 16:52

Lietuvos plaukikų treneris: didžiausia problema – sportininkų traumos

ELTA2015.10.13 16:52

Lietuvos plaukimo rinktinės treneris Žilvinas Ovsiukas džiaugėsi praėjusiu sezonu, bet apgailestavo, kad pasirengimą svarbiausiam kitų metų startui – Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms – trukdo traumos.

„Komandos lyderiai Rūta Meilutytė ir Giedrius Titenis pagal sezono rezultatą (100 m krūtine) lieka pasaulio reitingo pirmose vietose: Rūta – pirma, Giedrius – trečias. Vyrų estafetės komandinis rezultatas gerėja, iškovota teisė startuoti Rio de Žaneire suteikė galimybę į komandą pakviesti du atsarginius plaukikus. Jiems ir visam Lietuvos plaukimui tai tikrai duos naudos ir patirties“, – sakė Ž. Ovsiukas.

Jo teigimu, iš jaunimo komandos fantastinis sezonas buvo Andriui Šidlauskui.

„Baku per Europos žaidynes jis laimėjo vieną aukso, vieną sidabro medalį. Iš Singapūre vykusio pasaulio jaunimo čempionato jis grįžo su auksu ir bronza. Iki olimpinio A normatyvo jam reikia 0,26 sek., o tai – ranka pasiekiamas rezultatas.

Asmeninius sportininkų rezultatus galiu vertinti gerai tik tų, kas pasiekė olimpinius A normatyvus, be kurių startuoti asmeninėse rungtyse olimpinėse žaidynėse sportininkai negalės“, – sezoną įvertino Ž. Ovsiukas.

Didžiausia problema – traumos. Su šia bėda susidūrė ir geriausi Lietuvos plaukikė, olimpinė čempionė R. Meilutytė.

„Didžiausia problema sportininkų traumos, dėl kurių treneriams tenka koreguoti pasirengimo planus. Vienas iš rūpesčių – tinkamai išspręsti šią problemą. Netikėtai traumą patyrė R. Meilutytė, dėl to teko koreguoti jos pasirengimo planą.

Dano Rapšio nugaros traumos problema dar neišspręsta iki galo. Tiesa, šis užsispyręs vaikinas jau turi olimpinį A normatyvą 200 m laisvuoju stiliumi, tačiau ir jis, ir mes labai tikimės, kad Danas iškovos dar vieną garantuotą kelialapį į Rio ir plaukdamas savo pagrindinę rungtį – 200 m nugara“, – sakė Ž. Ovsiukas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt