Sportas

2020.04.18 13:01

Niūrios mokslininkų prognozės: jeigu neatsiras vakcina, nebus ir olimpinių žaidynių

LRT.lt2020.04.18 13:01

Dėl COVID-19 paralyžiuotas sportas negalės įprastai funkcionuoti iki pat tol, kol nebus išrasta vakcina nuo klastingo viruso, prognozėmis su BBC pasidalijo medicinos mokslininkė Devi Sridhar.

Edinburgo universitete dėstanti profesorė tikisi, kad vakcina atsiras greičiau nei per metus, nes kitu atveju vėl iškiltų grėsmė Tokijo olimpinėms žaidynėms.

„Mokslininkai vieningai sutaria, kad olimpinių žaidynių likimas priklauso nuo to, ar bus sukurta vakcina“, – BBC cituoja D. Sridhar žodžius. – Yra prognozių, kad vakcina bus sukurta per metus ar pusantrų, todėl jos atsiradimas iki kitos vasaros yra realus.“

„Visgi, jeigu medicinos mokslininkai nepadarys jokio proveržio, tuomet olimpinės žaidynės bus atšauktos ir kitą vasarą. Geriau įvertinti situaciją bus galima po metų. Manau, kad sprendimas atidėti olimpines žaidynes ir toliau sekti situaciją yra teisingas“, – pridūrė mokslininkė.

Olimpinės žaidynės šią vasarą turėjo prasidėti liepos 23-ąją, o finišuoti – rugpjūčio 8-ąją. Dėl koronaviruso buvo nuspręsta jas perkelti į kitus metus. Žaidynės ir 2021-aisiais turėtų vykti numatyta data.

Visame pasaulyje COVID-19 infekcija užsikrėtusių žmonių skaičius peraugo 2 mln., mirė – daugiau nei 150 tūkst.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.