Sportas

2015.10.13 14:37

„Neptūnas“ turkų nebijo: Klaipėdoje galime įveikti visus

Klaipėdos „Neptūno“ pirmose šio sezono Europos taurės turnyro rungtynėse laukia itin galingi varžovai. Klaipėdiečiai trečiadienį namuose kausis su Stambulo „Galatasaray“ krepšininkais, kurie yra laimėję ir Eurolygą. Todėl tiek „Neptūno“ strategas Dainius Adomaitis, tiek žaidėjai apie būsimus varžovus kalbėjo pagarbiai ir šiek tiek baikščiai.

„Svarbiausia, kad visi esame sveiki. Tačiau neslėpsiu, jog komandai tikrai trūksta geresnio tarpusavio supratimo, dar turime įdėti nemažai pastangų treniruotėse, kad būtume ta komanda, kokia norėtume būti sezono viduryje ar pabaigoje.

Tobulėti dar tikrai yra kur. Tai natūralu, nes dalis žaidėjų pasikeitę, todėl ne visada supranta vienas kitą, ne visada žino, ką gali vienas ar kitas komandos draugas. Bet čia tik laiko klausimas, kada visiškai susižaisime“, – antradienį surengtoje atviroje „Neptūno“ treniruotėje kalbėjo komandos vyriausiasis treneris D. Adomaitis.

„Neptūnui“ klubo valdyba yra iškėlusi tikslą Europos taurės turnyre patekti į kitą etapą. Todėl uostamiesčio ekipa savo grupėje tarp šešių komandų turi užimti bent ketvirtą vietą.

„Aritmetika paprasta – norint šį tikslą pasiekti, reikia laimėti visas namų rungtynes. Todėl, aišku, kad varžybose su „Galatasaray“ mūsų tikslas yra pergalė. Tai yra viena garsiausių, giliausias tradicijas turinčių Turkijos komandų. Joje žaidžia trijų nacionalinių rinktinių žaidėjai. Priešininkai – labai galingi. Jie praėjusį sezoną žaidė Eurolygoje, o Europos taurės turnyre turi tik vieną tikslą – jį laimėti, kad galėtų grįžti į Eurolygą.

„Galatasaray“ yra tikrai galinga komanda, žaidžianti įvairiapusį žaidimą. Ji turi stiprią priekinę liniją, kuri po varžovų krepšiais puikiai grumiasi dėl kamuolių. Ji pasižymi greitomis atakomis. Tačiau mes žaidžiame namuose“, – „Neptūno“ pranašumą įvardijo D. Adomaitis.

Treneriui labiausiai nerimą kelia tai, jog klaipėdiečiai žaidžia banguotai. „Visos Lietuvos krepšinio lygos rungtynės tai parodė. Sužaidžiame gerą atkarpą, o tada prasideda bloga – taip ir banguojame. Čia ir yra tas vienas kito supratimo trūkumas, bet tai praeis“, – įsitikinęs D. Adomaitis.

Jis pabrėžė, kad norint namuose įveikti „Galatasaray“ ekipą, reikės, jog visi žaidėjai būtų susikaupę, maksimaliai išnaudotų savo jėgas, visi sužaistų savo galimybių ribose. „Tada turėtų pavykti laimėti, o mūsų tikslas yra laimėti visas namų varžybas“, – tvirtino strategas.

„Neptūno“ žaidėjas Donatas Zavackas antrino vyriausiajam treneriui, kad jei komandai pavyktų išspręsti banguoto žaidimo problemą, tada, matyt, Klaipėdos komanda laimėtų visas varžybas.

„Tačiau krepšinis toks jau yra – vieną atkarpą sužaidi geriau, kitą blogau, Svarbiausia yra neleisti varžovams pabėgti 10:0, nes tada labai sunku juos pasivyti. Mums svarbiausia, kad tos prastos mūsų atkarpos būtų kuo trumpesnės, tada ir žaidimas būtų geresnis“, – teigė D. Zavackas.

Jis ne kartą yra rungtyniavęs prieš galingas Turkijos komandas, tad žino jų stilių. „Manau, kad laukia įdomios ir sunkios varžybos. Priešininkai tikrai yra labai galingi. Nežinau, ar jie turi silpnų vietų, bet kažkokių silpnesnių vietų vis tiek yra. Tikiu, kad treneriai tai išanalizuos, parengs planą, o mes jo drausmingai laikysimės“, – kalbėjo krepšininkas.

Prieš pirmąsias Europos taurės turnyro varžybas jis buvo gana optimistiškai nusiteikęs: „Nėra tokios komandos, kurioms mes negalėtume įveikti namuose. Kai žaidžiame Klaipėdoje, kai būna pilna arena, tada atsiranda papildomas stimulas kovoti, tai varo į priekį, norisi dar labiau stengtis. „Galatasaray“ komandą vieną kartą namuose jau esame įveikę. Galima tai pakartoti“.