Sportas

2020.04.17 15:21

Olimpinė vicečempionė su tėčiu sukonstravo savadarbį šuolių su kartimi sektorių

LRT.lt 2020.04.17 15:21

Olimpinė šuolių su kartimi rungties vicečempionė Sandi Morris dėl koronaviruso pandemijos neturėjo galimybės tęsti treniruočių, tačiau laisvą laiką išnaudojo kartu su tėčiu konstruodama sektorių, skirtą šuoliams su kartimi.

Iš medžio faneros padarytas beveik 37 metrų ilgio bėgimo takas bei jo pabaigoje esanti sektoriaus nusileido aikštelė, sumeistrauti netoli amerikietės tėvų namo – Greenville`o mieste tarp futbolo aikštės ir teniso korto. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių sidabro medalio laimėtoja tikisi treniruotes pradėti jau šį savaitgalį.

Šuolininkė su kartimi jau seniai norėjo įgyvendinti šį projektą, nes, kaskart aplankydama tėvus, negalėdavo ilgiau pasilikti su jais dėl intensyvaus treniruočių grafiko ir treniruočių vietos trūkumo Greenville`yje.

„Koronavirusas mus privertė padaryti tai, apie ką labai ilgai galvojome“, – tvirtino S. Morris.

Visas bėgimo takas šuoliui su kartimi kainavo apie 4000 JAV dolerių. Sportininkei nereikėjo mokėti už čiužinį, ant kurio po šuolio nusileidžia sportininkai. 30 tūkst. kainuojantis inventorius amerikietei buvo paskolintas.

Ant iš faneros sukalto bėgimo tako užtrauktas guminis paviršius, kuris padeda sportininkui jausti geresnį sukibimą bėgimo metu. Projekto įgyvendinime nebuvo naudojamas betonas, kad bėgimo taką būtų galima pernešti į kitą vietą esant reikiamybei.

Brėžinius projektui amerikietei parūpino Scottas Kendricksas, dukart pasaulio čempiono Samo Kendrickso tėtis, kuris buvo sukonstravęs panašų bėgimo taką.

2018 m. uždarų patalpų pasaulio čempione tapusi S. Morris tvirtino, kad projekto įgyvendinimas padėjo atitraukti mintis nuo nukeltų olimpinių žaidynių.

„Konstravimo procesas tapo geru būdu nukreipti mintis kitur. Šuoliai su kartimi leis man gerai praleisti laiką“, – aiškino S. Morris.