Naujienų srautas

Sportas2020.04.17 13:10

Profesionalaus italų dviratininko pagalba – dviračiu pristato vaistus gimtojo miestelio senoliams

LRT.lt 2020.04.17 13:10

Lombardijos regione, kuriam smarkiai smogė koronavirusas, esančiame Lodetto mieste vyresniems vietos gyventojams pagalbos ranką ištiesė profesionalus dviratininkas Davide`as Martinelli.

26-erių metų sportininkas padeda gimtojo miestelio gyventojams jiems pristatydamas būtinus vaistus. Šiaurinėje Italijoje esančiame Lodette nėra vaistinės, todėl D. Martinelli dviračiu mina į Rovato miestą, kuriame surinkęs būtinas prekes, grįžęs jas išvežioja senoliams.

„Turiu dviratį ir dvi geroje formoje esančias kojas, todėl numinti 10 kilometrų per dieną nėra sunku. Noriu padėti žmonėms, kurie visada mane palaiko sezono metu. Metas jiems grąžinti skolą“, – naujienų agentūrai AP kalbėjo italas.

D. Martinelli prisijungė prie feisbuke įkurtos grupės „Pagalba Lodettui“, kurioje žmonės gali prašyti pagalbos parašydami žinutę ar paskambindami telefonu. Dviratininkas užduotis gauna vakarais ir susiplanuoja kitos dienos maršrutą.

„Nukeliauju į vaistinę ir atvykęs pas žmones užsidedu kaukę bei pirštines. Per dieną padedu 3–4 žmonėms, taip yra mažiau rizikos virusui plisti“, – pasakojo dviratininkas.

1500 gyventojus turinčiame Lodette visi žino, kas yra Martinelli šeima. Visi pažįsta D. Martinelli tėvą Giuseppe, kuris yra buvęs garsus dviratininkas, tapęs olimpiniu vicečempionu, o po karjeros tapo garsių pasaulio dviračių komandų vadovu. Dabar vyresnysis Martinelli šeimos atstovas vadovauja „Astana“ komandai, kurios nariu yra ir Davide`as.

„Didžiuojuosi juo kaip savo komandos atletu ir šeimos nariu, – tvirtino G. Martinelli. – Aš tik paprašiau, kad jis būtų atsargus, kad nieko neliestų, kad vaistinėje nešiotų kaukę ir pirštine.“

„Negalvokite, kad tokiu būdu mano sūnus treniruojasi. 8 iš 10-ies kartų jis mina dviratį su paprastai sportbačiais bei naudoja kalnų dviratį. Jis mina dviratį du kartu per dieną po 30–40 minučių. Kartais vieną kartą“, – pridūrė G. Martinelli.

Profesionaliems dviratininkams tai toks laikas minant dviratį net neatstoja pilnaverčių treniruočių, kurios neretai trunka po 5 valandas.

„Neslėpsiu, kad buvimas atvirame ore man padeda atsipalaiduoti. Žinoma, kad yra rizikos užsikrėsti virusu, kai einu į vaistinę, bet apie tai negalvoju. Kai kažką darai, darai tai be jokių abejonių“, – tvirtino dviratininkas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi