Naujienų srautas

Sportas2020.04.17 12:14

„Riterių“ klubo vartininkų treneris: žala sportinei formai bus padaryta, tik klausimas, kokia

LRT.lt 2020.04.17 12:14

Vartininkai, kaip ir aikštės žaidėjai, turėjo savo planą, kaip didinti treniruočių krūvį, kad per kuo trumpesnį laiką būtų pasiektas sportinės formos pikas. Kaip aikštės žaidėjams, taip ir vartininkams tas planas sugriuvo. Skirtumas tas, kad jų pasiruošimas sugrįžimui bus kitoks, skelbiama Vilniaus „Riterių“ klubo pranešime spaudai.

„Tikiuosi, kad mūsų komandoje labai stipriai nenukentės nei aikštės žaidėjai, nei vartininkai. Visi yra gavę individualią programą, pagal kurią dirba ir su nekantrumu laukia galimybės sugrįžti į aikštę“, – sakė prieš šį sezoną „Riterių“ vartininkų treneriu tapęs Mindaugas Malinauskas.

– Kokie pagrindiniai akcentai sudėlioti vartininkams? Ką jie turi daryti, kad sugrįžus į aikštę, budrumas nebūtų prarastas?

– Pirmąsias dvi savaites vartininkai dirbo pagal bendrąją programą, kaip ir žaidėjai. Vėliau atsiskyrėme ir pradėjome sportuoti pagal specialią vartininkų programą, į kurią įtraukta daugiau šuoliukų, trumpos distancijos bėgimų, rankų koordinacijos pratimų.

– Ar dabartinė situacija yra identiška tarpsezonio, ar vis tik tokiomis sąlygomis patiriama didesnė žala sportinei formai?

– Tai tikrai nėra identiška tarpsezonio situacija. Tokioje situacijoje, manau, dar niekas nėra buvęs. Bent aš pats neatsimenu (šypsosi), kad čempionatas būtų sustabdytas tokiam ilgam laikui, be galimybės treniruotis. Ir faktas, kad žala sportinei formai bus padaryta, tik klausimas, kokia.

– Vieną paruošiamąjį periodą jau turėjote. Teks viską kartoti iš naujo vartininkų įdirbis – kitoks?

– Išties nemažas įdirbis buvo padarytas. Be to, individualus darbas karantino metu ir dar papildomos trys savaitės turėtų padėti pasiekti optimalią sportinę formą.

– Tadas Simaitis dėl traumos, iš esmės, pasiruošimo net neturėjo. Kokią įtaką jam padarys karantinas?

– Tiems, kas turėjo traumas, šis laikas puikus joms išsigydyti ir sugrįžti sveikiems bei pasiruošusiems šimtu procentų. Tadas ne išimtis.

– Kuo karantino metu užsiima vartininkų treneris?

– Darbo tikrai yra nemažai. Sudarinėju savaitinius planus, vyksta daug webinarų, kuriuose diskutuojame įvairiausiomis temomis, vieną kartą į savaitę zoominamės su vartininkais, peržiūrime ir analizuojame video medžiagą, diskutuojame.

– Negaliu nepaklausti apie tris savaites. Ar užteks tiek laiko vartininkams pasiekti geriausią sportinę formą?

– Trys savaitės nėra trumpas laiko tarpas, todėl tikiu, kad to užteks sugrįžti stipresniems negu buvome.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi