Naujienų srautas

Sportas2020.04.17 09:34

Niūri prognozė: perkeltos olimpinės žaidynės netaps laukiamu postūmiu Japonijos ekonomikai

LRT.lt 2020.04.17 09:34

Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) narys Johnas Coatesas, atsakingas už kitų metų Tokijo olimpinių žaidynių planavimą, tvirtino, kad žaidynės galėtų tapti postūmiu Japonijos ekonomikai, skelbia naujienų agentūra AP.

Japoniją, kaip ir daugelį kitų pasaulio valstybių, smarkiai paveikė koronaviruso pandemija ir šalies ekonomika gali būti atsidūrusi recesijoje, kai 2021 metų liepos 23-ąją dieną prasidės žaidynės.

„Šios žaidynės yra labai svarbios dar postūmio Japonijos ekonomikai. Jos gali padėti pakelti šalies ekonominius rodiklius bei prisidėti prie turizmo srities atgimimo“, – ketvirtadienį surengtos vaizdo konferencijos su Tokijuje esančiu organizaciniu komitetu kalbėjo J. Coatesas.

Tokios nuomonės laikosi ir Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Aibe, kurį IOC narys pavadino „labai protingu žmogumi“.

Tiesa, naujienų agentūros AP kalbinti ekonomikos ir olimpinių žaidynių ekspertai tvirtino, kad 17 dienų trukmės žaidynių sukeltas ekonomikos pagyvėjimas nebus toks reikšmingas 5 trilijonų JAV dolerių dydžio Japonijos ekonomikai.

Keliose ankstesnėse žaidynėse turistų srautus ir žmonių minias gerokai sumažino išaugusios kainos.

„Jo (J. Coateso) prognozės visiškai prasilenkia su „palankiu metu“ surengtų olimpinių žaidynių poveikio šalies ekonomikai tyrimais, – tvirtino Toronto universiteto profesorė emeritė Helena Lenskyj. – Dabartinė pasaulinė krizė tikrai neleidžia teigti, kad žaidynės bus surengtos „palankiu metu“.“

Aštuonių knygų apie olimpines žaidynes autorė H. Lenskyj tvirtino, kad Japonijai būtų gerokai palankiau nefinansuoti į kitus metus nukeltų olimpinių žaidynių.

„Dabartiniu metu „labai protingas žmogus“ norėtų, kad jo šaliai nereikėtų nešti olimpinių žaidynių organizavimo naštos“, – pridūrė profesorė.

Oficialiai teigiama, kad olimpinių žaidynių organizavimui Japonija išleis 12,6 milijardo JAV dolerių. Kaip bebūtų, gruodį atlikto audito ataskaitoje teigiama, kad suma gali būti dvigubai didesnė. Visa suma, išskyrus 5,6 milijardo JAV dolerių, bus Japonijos mokesčių mokėtojų indėlis.

Tokijo žaidynių organizacinio komiteto vadovas Toshiro Muto tvirtino, kad papildomos išlaidos dėl žaidynių perkėlimo yra didžiulės. J. Coatesas pripažino, kad perkėlimas gali turėti neigiamų pasekmių.

„Jeigu Tokijuje tikimasi, kad turistų srautai padės padengti žaidimų perkėlimo į kitus metus išlaidas, jie bus labai nemaloniai nustebinti“, – aiškino Victoras Mathesonas, dėstantis sporto ekonomiką viename iš JAV universitetų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi