Sportas

2020.04.16 17:47

16-metė teniso sensacija atsivėrė: maždaug metus rimtai kovojau su depresija

LRT.lt 2020.04.16 17:47

16-os metų JAV teniso sensacija Coco Gauff atvirai prakalbo apie tai, su kokiais psichologiniais sunkumais susidūrė po staigaus jos šuolio aukštyn pasaulinėje arenoje.

Amerikietė pernai pirmu bandymu „Didžiojo kirčio“ turnyruose pasiekė ketvirtąjį Vimbldono etapą, dar pirmajame nugalėjusi ne vieną titulą per karjerą iškovojusią Venus Williams.

Vėliau ji pratęsė sėkmingą pasirodymą pasiekdama ketvirtąjį etapą ir „Australian Open“ Melburne, kur taip pat dalyvavo pirmąjį kartą. Tokie rezultatai nulėmė, jog ji tapo pirmąja 15-mete per pastaruosius 50 metų, prasimušusia tarp 50 geriausių pasaulinio reitingo žaidėjų.

Tačiau už sėkmės slypi ir sunkumai – amerikietė atskleidė, jog turėjo kovoti su depresija ir iš naujo atrasti meilę žaidimui.

„Per savo gyvenimą, ką bedaryčiau, visada buvau jauniausia, o tai pridėdavo perdėtų visų emocijų, kurių man nereikėjo. Tai pridėjo tarsi spaudimo, jog turėjau tapti labai gera labai greitai“, – ji rašė savo žinutėje „Behind the Racquet“ paltformoje.

„Dar prieš Vimbldoną, maždaug 2017-2018-aisiais metais dar nebuvau tikra, ar tikrai noriu tai daryti. Visada pasiekdavau gerus rezultatus, tačiau svarbu buvo ne tai – jaučiasi, kad darau ne tai, ką mėgstu.

Supratau, kad turiu pradėti žaisti dėl savęs, o ne dėl kitų žmonių. Maždaug metus buvau tikrai didelėje depresijoje, tai buvo sunkiausi metai mano gyvenime“, – teigė sportininkė.

Ji taip pat pripažino, jog kurį laiką net svarstė sporte padaryti pertrauką.

„Nepadaryti to (kuriam laikui sustoti sportuoti), akivaizdu, buvo geras sprendimas, tačiau buvau netoli to, kad pasielgčiau kitaip. Jaučiausi be krypties, sutrikusi ir nuolat pergalvodavau, ar tikrai tai buvo kažkas, ko noriu aš, ar ko nori aplinkiniai.

Nemažai verkiau, galvojau, tačiau iš to išėjau stipresnė ir užtikrinta dėl to, ką darau“, – savo pokyčiais džiaugėsi sportininkė.