Naujienų srautas

Sportas2020.04.16 07:48

Skeptiškai į sezono pratęsimą žvelgiantis Nadalis: tenisas dabar mane jaudina mažiausiai

LRT.lt 2020.04.16 07:48

Vienas geriausių pasaulio tenisininkų ispanas Rafaelis Nadalis tapo vienos iš vietinių labdaros organizacijų, renkančių lėšas kovai su koronavirusu, svečiu specialaus vaizdo skambučio metu.

Iki sezono sustabdymo antrą vietą pajėgiausių planetos ATP tenisininkų reitinge užėmęs sportininkas papasakojo apie savo būseną pirmosiomis karantino dienomis.

„Dabar jaučiuosi geriau nei prieš tris savaites. Žmonės turi savybę prisitaikyti prie neįprastų sąlygų, – aiškino R. Nadalis. – Kai prasidėjo siaubingos naujienos apie koronavirusą, neturėjo jokio noro kažką daryti. Treniravausi be jokios motyvacijos, buvau prislėgtas. Visą dieną žiūrėdavau televiziją, per kurią nebuvo jokio pozityvo. Slenkant dienomis, po truputį grįžau prie sau įprastos rutinos ir tapau pozityvesnis.“

19-os „Didžiojo kirčio“ serijos turnyrų laimėtojas pripažino, kad žmonių reakcija į koronaviruso grėsmę buvo pavėluota.

„Kai išgirdome žinias apie virusą Kinijoje, į tai nekreipėme dėmesio. Kai pradėjo sklisti naujienos iš Italijos, tik tada pradėjome galvoti, kad tai rimta“, – aiškino sportininkas.

33-ejų metų tenisininkas nesiryžo spręsti, kada sezonas bus atnaujintas ir vėl bus galima varžytis teniso kortuose.

„Tiesa pasakius, neturiu nė menkiausio supratimo ir tai šiuo metu man nerūpi. Tenisas dabar mane jaudina mažiausiai. Treniruojuosi, kad man kūnas išlaikytų sportinę formą, bet dabar yra daugybė kenčiančių žmonių ir tenisas nėra svarbus dalykas“, – kalbėjo R. Nadalis.

Iš Maljorkos kilęs ispanas tvirtino, kad, net ir pagerėjus situacijai dėl koronaviruso pandemijos, teniso sezono atnaujinimas užtruktų.

„Nemanau, kad žaidimas be žiūrovų būtų problemos sprendimas. Jeigu reikalai jau gerėja, kodėl neatsinaujina futbolo sezonas? Tenisas – globalus sportas, dažnai keliaujame, o turnyras surengti reikia mobilizuoti labai daug žmonių. Kol nebus sukurtos vakcinos, organizuoti turnyrus bus sunku. Nelengva įsivaizduoti, kad artimiausiu metu vėl bus žaidžiamas tenisas. Nežinau ar tai įmanoma dar toliau žvelgiant į ateitį. Dabar svarbiausia įveikti šią tragediją“, – aiškino R. Nadalis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi