Sportas

2015.10.12 13:52

Lietuvos biatlonininkai pasiruošimą sezonui pratęsė Austrijos kalnuose

ELTA 2015.10.12 13:52

Lietuvos biatlono A komanda, kaip jau tapo įprasta, spalio mėnesio pradžioje iškeliavo į nedidelį Austrijos Alpėse įsikūrusį Ramsau miestelį. Šioje šalyje biatlonininkai savo pasirengimą artėjančiam varžybų sezonui pratęsė po sėkmingo pasiruošimo etapo kaimyninėje Baltarusijoje. 

Štyrijos regione esančiame Ramsau miestelyje gyvena viso labo keli tūkstančiai žmonių, tačiau kasmet spalio mėnesį čia suvažiuoja daugybė biatlonininkų ir slidininkų iš viso pasaulio. Priežastis tokio susidomėjimo paprasta – netoliese, 2700 metrų aukštyje, esantis Dachšteino ledynas, kuriame slidinėti galima ištisus metus. Jame pilnai įrengtos 5 ir 10 kilometrų slidinėjimo trasos.

Vyriausiasis A komandos treneris iš Estijos Meelis Aasmae teigė, jog Ramsau yra ideali vieta pasiruošimui spalio mėnesį, nes galima treniruotis su slidėmis ant sniego dideliame aukštyje, o ir tokiu metu pasirinkimo, kur būtų galima slidinėti natūraliomis sąlygomis, nėra daug.

Lietuvos biatlono A komanda šios stovyklos metu taip pat pirmą kartą apsilankė tarptautinėje sporto medicinos laboratorijoje, kuri yra įsikūrusi tame pačiame Ramsau miestelyje. Šioje laboratorijoje yra sudarytos sąlygos atlikti tyrimus su deguonies kauke važiuojant riedslidėmis ant tam specialiai skirto takelio, todėl joje tiriasi ne tik didžioji dalis užsienio biatlono komandų, bet ir kitų sportų šakų atstovai – slidininkai, irkluotojai.

„Lietuvoje tokių galimybių testuotis neturime, nes visi įmanomi tyrimai su deguonies kauke atliekami bėgant arba minant dviratį, o mums svarbu testuotis su riedslidėmis, nes jomis atliekamas darbas yra artimesnis slidinėjimui nei bėgimas. Norime šioje laboratorijoje tirtis kiekvienais metais, nes tai mums leistų tiek stebėti progresą, tiek išanalizavus tyrimų rezultatus efektyviau treniruotis“, – po tyrimų kalbėjo treneris.

Lietuvos biatlonininkai planuoja Austrijoje treniruotis iki spalio mėnesio pabaigos. Vėliau laukia trumpas poilsis ir jau lapkričio pradžioje išvyka į Norvegiją. Skandinavijoje bus baigtas ilgas pasiruošimas varžybų sezonui. Pirmosios oficialios varžybos prasidės lapkričio pabaigoje.