Sportas

2015.10.12 11:14

I. Pankratjevas: pagrindinis tikslas – sulaikyti anglų puolimo liniją

Paulius Cubera, 15min.lt2015.10.12 11:14

Lietuvos futbolo rinktinės treneris Igoris Pankratjevas prieš pirmadienio „Euro 2016“ atrankos rungtynes su Anglija nuogąstavo dėl savo auklėtinių nuovargio ir traumų, patirtų penktadienio mače su Slovėnija. Treneris taip pat teigė, kad anglų ekipos netektys varžovų treneriui nėra labai skaudžios.

„Komanda ruošiasi labai rimtai, galbūt norėtųsi pasakyti, kad truputį trūksta laiko jėgoms atgauti po rungtynių su Slovėnija. Rungtynės buvo labai sunkios, laukė ilga kelionė namo. Nemažai žaidėjų turi smulkių traumų, bet tikiuosi, kad visi bus sveiki ir pasirengę. Slovėnijoje visi trys keitimai buvo priverstiniai, bet tikiuosi, kad viskas bus gerai. Gydytojai stengiasi padaryti viską, kad visi žaidėjai būtų sveiki“, – kalbėjo I. Pankratjevas.

Marius Žaliūkas, Fedoras Černychas ir Vykintas Slivka mače su Slovėnija aikštę paliko dėl traumų. Tiesa, nepaisant sveikatos būklės, su anglais tikrai nežais M. Žaliūkas, kuris dėl geltonų kortelių suspenduotas.

Kitų dviejų futbolininkų būklė sekmadienį nebuvo aiški, o jų netektis Lietuvos rinktinei būtų itin skaudi.

Anglija į Lietuvą atvyko taip pat ne pačios stipriausios sudėties – Wayne‘as Rooney, pagrindinis vartininkas Joe Hartas, gynėjas Gary Cahillas bei saugai Jamesas Milneris ir Michaelas Carrickas liko tėvynėje. Nepaisant to, I. Pankratjevas nemano, kad Anglija pasidarė bent kiek lengviau įveikiama.

„Nemanau, kad bus lengviau. Aišku, galima sakyti, kad nebus lyderių, bet juos pakeis kiti žaidėjai. Manau, kad anglų treneriui tai didelių sunkumų nesudarys. Bet kuris kitas žaidėjas, išėjęs į aikštę, norės įrodyti, kad jis vertas žaisti rinktinėje. Pagrindinis mūsų tikslas – sulaikyti jų puolimo liniją. Dabar Anglijos rinktinė ne ta, kaip prieš 10–15 metų. Pasikeitė žaidimo stilius, daug jaunų žaidėjų, kurie yra labai greiti. Tas greitis matomas ir žaidžiant su kamuoliu. Faktas, kad anglai iki šiol nėra praradę nė vieno taško, pasako labai daug“, – prieš mačą teigė I. Pankratjevas.

Iškritus M.Žaliūkui ir į komandą nepakvietus Tado Kijansko, I. Pankratjevas sulaukė klausimo, kodėl į rinktinę nekvietė puikiai Ispanijoje žaidžiančio Mariaus Stankevičiaus. Vis dėlto, nacionalinės komandos strategas nuo klausimo apie Lietuvos futbolo federacijai neparankų žaidėją išsisuko: „Jo nėra sudėtyje, nėra stovykloje, tad nemanau, kad reikia apie tai kalbėti. Kalbėkime apie tuos žaidėjus, kurie yra komandoje.“

Lietuvos ir Anglijos nacionalinių rinktinių susitikimas LFF stadione prasidės 21:45 val. Lietuvos laiku. Rungtynes transliuos LRT TELEVIZIJA.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.