Sportas

2020.04.14 15:12

Italijos sveikatos apsaugos viceministrė: žmonės į stadionus grįš tada, kai bus sukurta vakcina

LRT.lt2020.04.14 15:12

Italijos sveikatos apsaugos viceministrė Sandra Zampa tikina, kad futbolo stadionai sirgaliams bus atviri tik tada, kai koronaviruso grėsmė bus visiškai pašalinta. Tam, kad tai nutiktų, reikės laukti vakcinos.

Anot Ispanijos sporto giganto „Mundo Deportivo“, futbolo sezono pratęsimo tema Italijoje yra ypač opi. Į šias diskusijas dažnai įsitraukia politikai bei mokslininkai. S. Zampos teigimu, šiuo metu futbolas neturėtų būti prioritetas.

„Šiuo metu atnaujinti futbolo sezoną būtų labai sunku. Šiuo metu tai neturėtų būti prioritetas. Manau, kad be futbolo dar turime būti mėnesį“, – portalui „RaiNews24“ kalbėjo politikė. – Žmonės į stadionus sugrįš tik tada, kai tą daryti bus saugu – kai bus sukurta vakcina nuo COVID-19 viruso.“

Panašios nuomonės Italijoje laikosi ir Užkrečiamųjų ligų instituto vadovas Giovanni Rezza.

„Jeigu reikėtų pasakyti savo nuomonę, esu prieš, kad sezonas būtų pratęstas“, – aiškino G. Rezza.

Į tokias kalbas jautriai sureagavo Romo „Lazio“ klubo komunikacijos direktorius Arturo Diaconale, pabrėžęs, kad mokslininkai neturėtų kištis į futbolą.

„Ekspertai daugiau padėtų, jeigu jie ieškotų įvairių sprendimų stabdant koronavirusą ar bandutų sukurti vakciną. Tegu mokslininkai vaidina mokslininkus, o ne futbolo sirgalius“, – tvirtino A. Diaconale.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.