Sportas

2020.04.14 09:20

Koronavirusas smogė ir Lietuvos boksininkui Tamašauskui – pirmas „raundas“ jau laimėtas

LRT.lt 2020.04.14 09:20

Po kovo mėnesį surengto olimpinio bokso atrankos turnyro Londone į Lietuvą sugrįžęs ir saviizoliacijai užsidaręs boksininkas Tadas Tamašauskas buvo užsikrėtęs koronavirusu, tačiau sportininkas skelbia jau laimėjęs „kovą“ prieš COVID-19 virusą.  

T. Tamašauskas asmeninėje socialinio tinklalapio „Instagram“ paskyroje pasidalijo istorija apie tai, kaip po dviejų savaičių saviizoliacijos atlikęs koronaviruso testą sužinojo, kad mėginys yra teigiamas.

„Išskirtinės 2020m. šv. Velykos mums visiems. Lietuvių tauta jau ne kartą įrodė, kad yra vieninga, ypač iškilus grėsmei. Tikiu, kad ir šįkart būsime vieningi bei kartu nugalėsime grėsmę, kol virusas nepridarė dar daugiau žalos. Man jau teko su juo susidurti. Jis puikiai slepiasi ir plinta, tai jo stiprybė.

Aš net neįtariau, kad turiu virusą ir nežinau kada jis prie manęs prikibo, bet, kadangi grįžęs iš Anglijos laikiausi saviizoliacijos, po dviejų savaičių norėjau būti tikras, kad jo neturiu ir šeimai jau saugu grįžti į namus. Dėl šventos ramybės pasidariau testą, jaučiausi šiek tiek apspangęs nuo dviejų savaičių sėdėjimo namuose, tad silpna savijauta atrodė pateisinama. Testo atsakymas atėjo tik penktą dieną, rezultatas teigiamas ir aš jau greitojoje, kelyje į Santariškių ligoninę. Ten patikrino plaučius ir kraują, nustatė, kad komplikacijų nėra ir išleido namo toliau izoliuotis.

Šitą „kovą“ laimėjau, kai buvo atliktas pakartotinas testas per šv. Velykas, simboliška. Tiksliau laimėjome kartu su šeima, kurios nečiupinėjau jau nuo vasario 1-os dienos, neskaitant poros dienų, kai buvau grįžęs tarp stovyklų, vasario pabaigoje. Ilgas laikas..

Matomės tik per telefoną ir kelis kartus per lango stiklą. Pagal taisykles, tik sulaukus dviejų neigiamų testo rezultatų iš eilės, galima išeiti į laisvę. Vieną jau turiu .

Deja, bet karas tuo dar nesibaigia. Turime ir privalome KARTU saugotis šio klastingo priešo ir saugoti kitus, tik taip jį įveiksime. Svarbu pernelyg nepanikuoti, bet reikia suvokti, kad jis kelia pavojų sveikatai, gyvybei, ekonomikai ir mūsų VISŲ gerovei.

Likime sveiki!“, – savo paskyroje rašė boksininkas.

View this post on Instagram

Išskirtinės 2020m. šv. Velykos mums visiems. Lietuvių tauta jau ne kartą įrodė, kad yra vieninga, ypač iškilus grėsmei. Tikiu, kad ir šįkart būsime vieningi bei kartu nugalėsime grėsmę, kol virusas nepridarė dar daugiau žalos. Man jau teko su juo susidurti. Jis puikiai slepiasi ir plinta, tai jo stiprybė. Aš net neįtariau, kad turiu virusą ir nežinau kada jis prie manęs prikibo, bet, kadangi grįžęs iš Anglijos laikiausi saviizoliacijos, po dviejų savaičių norėjau būti tikras, kad jo neturiu ir šeimai❤️jau saugu grįžti į namus. Dėl šventos ramybės pasidariau testą, jaučiausi šiek tiek apspangęs nuo dviejų savaičių sėdėjimo namuose, tad silpna savijauta atrodė pateisinama. Testo atsakymas atėjo tik penktą dieną, rezultatas teigiamas ir aš jau greitojoje, kelyje į Santariškių ligoninę. Ten patikrino plaučius ir kraują, nustatė, kad komplikacijų nėra ir išleido namo toliau izoliuotis. Šitą “kovą” laimėjau, kai buvo atliktas pakartotinas testas per šv. Velykas, simboliška. Tiksliau laimėjome kartu su šeima❤️, kurios nečiupinėjau jau nuo vasario 1-os dienos, neskaitant poros dienų, kai buvau grįžęs tarp stovyklų, vasario pabaigoje. Ilgas laikas.. Matomės tik per telefoną ir kelis kartus per lango stiklą. Pagal taisykles, tik sulaukus dviejų neigiamų testo rezultatų iš eilės, galima išeiti į laisvę. Vieną jau turiu :) Deja, bet karas tuo dar nesibaigia. Turime ir privalome KARTU saugotis šio klastingo priešo ir saugoti kitus, tik taip jį įveiksime. Svarbu pernelyg nepanikuoti, bet reikia suvokti, kad jis kelia pavojų sveikatai, gyvybei, ekonomikai ir mūsų VISŲ gerovei. Likime sveiki! #šeima #sveikata #lietuva🇱🇹 #vienybėtežydi

A post shared by Tadas Tamašauskas (@tamasauskastt) on

Olimpinis bokso atrankos turnyras Londone prasidėjo kovo 14-ąją, tačiau jau po trijų dienų buvo atšauktas dėl koronaviruso grėsmės. Vėliau Turkijos bokso federacija pranešė, kad du atletai į gimtinę grįžo užsikrėtę koronavirusu.

Praėjus daugiau nei savaitei atšaukto turnyro, portalui LRT.lt Lietuvos bokso federacijos generalinis sekretorius Donatas Mačianskas tikino, kad iš Londono sugrįžę lietuviai jokių simptomų nejautė. Tiesa, anot D. Mačiansko, T. Tamašauskas „dar prieš turnyrą sparingavosi su turkais“.

Londone T. Tamašauskas spėjo sudalyvauti vienoje kovoje, kurią rezultatu 1:4 pralaimėjo Izraelio atstovui Kostantinui Pinčiukui.