Naujienų srautas

Sportas2020.04.13 21:58

Anglijos futbolo sugrįžimas – birželio 6 dieną

LRT.lt 2020.04.13 21:58

Anglijos futbolas ir su juo susiję verslai rizikuoja prarasti milijardus eurų, jei nepavyktų užbaigti sezono. Kai kuriems klubams gresia visam laikui panirti į užmarštį ir bankrutuoti. Praėjo daugiau nei mėnuo nuo tada, kai Anglijoje buvo sužaistos oficialios rungtynės ir pagaliau aiškėja nauja data, kada futbolininkai gali sugrįžti į aikštę.

Anglijos futbolas iš sąstingio pajudės birželio 6 dieną, jei šalies vyriausybei pavyks užtikrinti žaidėjų saugumą. Apie tokią datą kalba Anglijos futbolo lyga, vienijanti „Championship“, „League One“ ir „League Two“ divizionus. Dėl koronaviruso sustabdžius čempionatus ir nutrūkus klubų pajamų srautui, lyga jiems gelbėti įsteigė 50 milijonų svarų sterlingų greitąjį paramos fondą.

„Premier“ lygos klubai taip pat jaučia įtampą dėl atšauktų rungtynių, neįvykusių transliacijų ir prarastų pajamų. Anglijos futbolo žvaigždėms teks priprasti prie tuščių tribūnų, sezonas bus užbaigtas be žiūrovų.

Anglijos Futbolo asociacija, norėdama sumažinti žaidėjams kylančią riziką dėl kelionių, likusias „Premier“ lygos rungtynes siūlo žaisti Vemblio stadione ir Asociacijos nacionaliniame centre Šv. Jurgio parke. Pastarajame komplekse rungtynėms rengiasi visos šalies futbolo rinktinės.

Nors „Liverpool“ jau beveik užsitikrino Anglijos auksą, tačiau „Premier“ lygos klubai nenori dėti taško, kai liko sužaisti dar po 9 ar 10 rungtynių. Komandos dar puoselėja europines viltis, dėl to turnyrinėje lentelėje itin ankšta. Nuo galutinių rezultatų priklausys ir klubų vasaros darbai žaidėjų turguje.

„Absoliučiai visi sutinka, kad turime užbaigti šį sezoną“, – sako „Crystal Palace“ klubo treneris Rojus Hodgsonas.

Buvęs Anglijos rinktinės strategas įsitikinęs, kad skelbti išankstinį „Premier“ lygos dvidešimtuką dabar būtų neteisinga. Tuo metu žaidėjams, pasak stratego, po pertraukos prireiks bent mėnesio pasirengti atnaujintam čempionatui ir sugrįžti į normalų treniruočių tvarkaraštį.

„Mes nenorime dirbtiniu būdu nuspręsti, kas taps nugalėtoju, kas kitą sezoną žais Čempionų lygoje, kas iškris ir kas pateks į „Premier“ lygą“, – tvirtina 72 metų specialistas.

„Būtų idealu, jei mūsų žaidėjai turėtų bent tris ar keturias savaites pasirengti sugrįžimui ir pirmosioms rungtynėms, bet suprantu, kad tiek laiko gali ir nebūti“, – kalba R. Hodgsonas.

„Mums greičiausiai kils papildomų apribojimų darbo vietose. Tai taip pat reiškia, kad likusias rungtynes turėsime sužaisti per trumpesnį laiką nei esant įprastam tvarkaraščiui ir trumpesnę pertrauką tarp sezonų“, – mintimis apie čempionato atnaujinimą dalijosi R. Hodgsonas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi