Sportas

2020.04.11 16:13

Paralimpiečių surinkta parama – neįgaliaisiais besirūpinančiai draugijai

LRT.lt2020.04.11 16:13

Šią savaitę Lietuvos neįgaliųjų draugiją pasiekė apsaugos nuo koronaviruso (COVID-19) priemonės, kurios buvo nupirktos per Lietuvos paralimpinio komiteto inicijuotą socialinės paramos akciją „Jie padeda mums, mes padėkime jiems“. Akcijos metu buvo renkamos lėšos apsauginiams veido skydams, kaukėms, pirštinėms. Priemonės atitenka žmonėms, kurie kasdien rūpinasi neįgaliaisiais: pristato jiems maistą, veža juos į dializes, lanko vienišus žmones, praneša parateam.lt.

„Paaukoti 1417 eurai. Už šiuos pinigus užsakėme 200 apsauginių veido skydų, tiek pat daugkartinio naudojimo apsauginių veido kaukių, taip pat 500 porų vienkartinių pirštinių. Didžioji dalis šių priemonių jau pasiekė Lietuvos neįgaliųjų draugiją, o likusios atkeliaus šiomis dienomis.

Ačiū visiems skyrusiems paramą, kvietusiems aukoti, skleidusiems žinią apie akciją. Jūsų dėka bus apsaugoti žmonės, kurie kasdien rūpinasi negalią turinčiais žmonėmis, o tuo pačiu ir neįgaliaisiais, esančiais rizikos grupėje“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Pasak paralimpinio komiteto vadovo, prie akcijos savo lėšomis prisidėjo ir sportininkai – esami ir buvę. Vienas iš jų – 2016 m. Rio de Žaneiro paralimpinis čempionas Genrik Pavliukianec.

„Man labai smagu, kad mūsų bendruomenė sunkioje situacijoje sugeba susitelkti ir padėti tiems, kam to reikia labiausiai. Reali pagalba – svarbiausias dalykas. Bet, mano manymu, svarbu ir tai, jog parodome, kad, gyvendami su negalia, galime būti ir esame naudingi visuomenei. Galime būti nugalėtojai ne tik arenose“, – sakė buvęs Lietuvos golbolo rinktinės žaidėjas G. Pavliukianec.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt