Sportas

2020.04.10 19:42

NBA komandos ragina lygą perkelti Naujokų biržą rugpjūtį arba vasaros pabaigą

LRT.lt 2020.04.10 19:42

Dėl koronaviruso pandemijos sustojusios NBA komandos ragina lygą perkelti kasmetinė Naujokų biržą iš birželio 25-osios į rugpjūtį.

Kaip praneša ESPN, daug lygos klubų išreiškė nuomonę, kad Naujokų biržos nukėlimas būtinas, kad klubai spėtų atlikti visus parengiamuosius darbus – susitikimus su žaidėjais, treniruotes, medicinines apžiūras ir t.t. Viso to padaryti dabar negalima dėl socialinio atstumo laikymosi taisyklių.

Kol kas NBA laukia gegužės pirmosios – iki šios datos nežadama priimti esminių sprendimų dėl sezono kalendoriaus.

Tiesa, rugpjūčio pirmoji yra negalutinė data, kada galėtų vykti birža. Ji gali nusikelti iki pat rugsėjo, jeigu NBA sezonas ir atkrintamosios būtų pratęstos vasarą.

NBA klubai nori, kad birža vyktų tik pasibaigus sezonui, o ne jam dar tęsiantis, mat biržos metu dažnai vyksta žaidėjų mainai.

Pirmadienį NBA pranešė, kad klubams draudžiama susitikti su potencialiais biržos šaukimais, vykdyti gyvas treniruotes ar pokalbius. Klubams leidžiama rengti virtualius interviu, bet ne ilgiau nei 4 valandos vienam žaidėjui.

Klubams taip pat draudžiama prašyti žaidėjų treniruočių vaizdo medžiagų, mat žaidėjai gali būti priversti filmuoti vaizdo įrašus pažeisdami karantino taisykles. Klubai žaidėjus gali vertinti tik pagal rungtynių ir treniruočių vaizdo įrašus, kurie padaryti iki NBA sezonui sustojant.